PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKN Orlen chce sprzedać lub wynająć warszawski biurowiec

  • Autor: PAP
  • 19 sie 2011 14:59

PKN Orlen ogłosił przetarg na zbycie lub najem nieruchomości i dawnego biurowca spółki w Warszawie przy ul. Pankiewicza 4. Cena wywoławcza to ponad 28,7 mln zł. Oferty można składać do 20 września, natomiast rozstrzygnięcie przetargu nastąpi do 30 grudnia 2011 r.

REKLAMA

Jak podał PKN Orlen w ogłoszeniu, oferta nabycia może dotyczyć tylko całej nieruchomości, z kolei oferta najmu może dotyczyć całości lub części budynku. Wywoławcza miesięczna stawka czynszu najmu za 1 mkw. powierzchni biurowej została określona na 15 euro netto, powierzchni handlowo-usługowej na 24 euro netto, a wywoławcza miesięczna stawka czynszu najmu za jedno miejsce parkingowe na 141 euro netto.

Nieruchomość, której dotyczy ogłoszenie, to działka o powierzchni 908 metrów kw. wraz z 7-kondygnacyjnym budynkiem biurowo-usługowym o powierzchni użytkowej ponad 4,9 tys. metrów kw., zmodernizowanym w 1995 r. Właścicielem gruntu jest Skarb Państwa, a użytkownikiem wieczystym PKN Orlen, który jest jednocześnie właścicielem budynku. Orlen przejął budynek, należący wcześniej do Centrali Produktów Naftowych (CPN), po połączeniu w 1999 r. dawnej Petrochemii Płock z CPN i utworzeniu Polskiego Koncernu Naftowego z siedzibą w Płocku.

PKN Orlen podał, że sprzedaż nieruchomości nastąpi po uzyskaniu zgód właściwych organów korporacyjnych spółki. W ogłoszeniu zastrzeżono m.in. możliwość odrzucenia oferty pochodzącej od oferentów prowadzących działalność konkurencyjną w stosunku do organizatora, czyli płockiego koncernu, a także przysługujące organizatorowi nieograniczone w czasie prawo pierwokupu oraz w okresie pięciu lat od dnia zawarcia umowy prawo odkupu nieruchomości sprzedanej w przetargu.

Od kilku lat warszawskie biura PKN Orlen mieszczą się w Warsaw Trade Tower, przy ul. Chłodnej 51. Główna siedziba spółki wraz z rafineryjno-petrochemicznym zakładem produkcyjnym znajduje się w Płocku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA