PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKP na początku nieruchomościowej ofensywy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 paź 2013 14:49

Ogłoszona w maju br. realizacja inwestycji z udziałem prywatnego inwestora na terenie dworca Warszawa Gdańska to pierwszy element tegorocznej ofensywy inwestycyjnej spółki PKP. - Będziemy dążyć do ogłoszenia przynajmniej czterech kolejnych projektów, do których zaprosimy inwestorów w podobny sposób, jak miało to miejsce w przypadku dworca Warszawa Gdańska - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP SA.

REKLAMA

 

- Do tej pory oferowaliśmy inwestorom współpracę przy projektach, ktore obejmowały budowę dworca, a jednym z profitów dla PKP z takiej współpracy był właśnie nowy dworzec. Teraz szykujemy inne przedsięwzięcia - opowiada Jarosław Bator.

Jednym z nich ma być inwestycja na kilkunastohektarowym terenie Gdynia Międzytorze. To obszar administracyjnie położony w dzielnicy Śródmieście, zlokalizowany pomiędzy portem i ścisłym centrum Gdyni.

- Są to obszary blisko dworca, ale inwestycje, które mogłyby na nich powstać, nie będą związane z realizacją budynku dworca - zapowiada Bator. Jak dodaje, jako spółka państwowa, która ma na uwadze względy publiczne, PKP nie chce dzielić tak wielkich terenów i sprzedawać ich deweloperom, ale stworzyć platformę współpracy. - Będziemy zapraszać do współpracy deweloperów, ustalać potrzeby różnych stron i tworzyć strategię działania - podsumowuje. 

PKP zamierza też ogłosić projekt na terenach Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (ok. 20 ha). Teren ten obejmuje stację i dworzec kolejowy w ścisłym centrum Wrocławia, przy placu Orląt Lwowskich na Przedmieściu Świdnickim, 800 m od Rynku, 1,5 km od stacji Wrocław Główny. Od 1991 roku jest wyłączony z eksploatacji kolei.

PKP myśli też o inwestycji w Krakowie przy ul. Bosackiej. Nieruchomość jest zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, naprzeciwko budynku Dworca Głównego PKP Kraków, w odległości około 800 m od Rynku Głównego.

- Mocno zastanawiamy się również nad Warszawą Główną. Podkreślam jednak, że są to na razie plany - podsumowuje Jarosław Bator. Warszawa Główna to dawna stacja kolejowa Polskich Kolei Państwowych, położona na terenie warszawskiej Woli, przy ul. Towarowej. Od 1945 do 1965 pełniła funkcję głównego dworca kolejowego w Warszawie. Obecnie dworzec nie jest wykorzystywany przez pasażerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA