PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKP S.A. sprzedają nieruchomości. Spółka kusi biznes atrakcyjnymi lokalizacjami

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna
  • 08 lis 2013 12:43

Lista nieruchomości, którymi zarządzają PKP S.A. jest imponująca. Znajdują się na niej atrakcyjne działki w największych miastach Polski - zabudowane lub nie, zlokalizowane w centrach lub na obrzeżach aglomeracji.

REKLAMA

W większości mają uregulowany stan prawny i są objęte decyzjami planistycznymi. Idealnie nadają się pod zabudowę zarówno biurową lub usługową, jak i mieszkaniową.

Hektary na sprzedaż

Pod młotek idą grunty zbędne z punktu widzenia działalności spółek Grupy PKP. Wg. przewidywań Departamentu Sprzedaży Nieruchomości, rok 2013 powinien się zamknąć sprzedażą na poziomie 200 mln zł. W przyszłym roku spółka chce przekroczyć tę kwotę. - Zarządzamy ponad 106 tys. działek o powierzchni ponad 101 tys. ha, z czego ok. 10 tys. ma duży potencjał inwestycyjny i jest przeznaczone na sprzedaż - mówi Grzegorz Tomaszewski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Nieruchomości PKP S.A. - Mimo trudnej sytuacji na rynku, udaje nam się realizować założone cele. Tylko w ostatnich miesiącach wyłoniliśmy w przetargach nabywców na nieruchomości za kilkadziesiąt milionów złotych: ośrodek szkoleniowy w Jachrance, działkę przy Dworcu Głównym we Wrocławiu czy atrakcyjną, zabudowaną nieruchomość na warszawskiej Ochocie, przy ul. Wawelskiej. Przed nami kolejne przetargi - część jest już rozpisana, część przygotowujemy.

Najprawdopodobniej w grudniu nowego właściciela znajdzie grunt w Warszawie-Rembertowie, na którym mogą powstać obiekty handlowe. W kolejce do zbycia czeka też kilkunastohektarowa parcela na warszawskiej Woli, przy ul. Ordona. Część (2,4 hektara) jest już przygotowana do sprzedaży i może być przeznaczona na zabudowę mieszkaniową, usługową i biurową. To łakomy kąsek dla inwestorów. O atrakcyjności tego terenu decyduje także lokalizacja – niedaleko centrum stolicy, w pobliżu dworca Warszawa Zachodnia ( 0,4 km) i 9 km od portu lotniczego Okęcie. W przyszłości komunikację w tym rejonie dodatkowo usprawni projektowana bezkolizyjna trasa N-S oraz II linia metra warszawskiego, która jest w trakcie budowy.

Nie tylko w stolicy

Lista atrakcyjnych nieruchomości nie ogranicza się do stolicy. - Planujemy sprzedaż wartej ok. 20 mln zł działki w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i rzeki Motławy oraz gruntu we Wrocławiu, przeznaczonego pod budownictwo mieszkaniowe lub handel - wylicza Grzegorz Tomaszewski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA