PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKP szykuje nowe możliwości dla deweloperów nieruchomości komercyjnych

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 maj 2014 13:22

PKP SA prowadzą wiele projektów inwestycyjnych związanych z nieruchomościami. Dzięki środkom unijnym spółka wybuduje nowe dworce w Bydgoszczy, Szczecinie i Gliwicach. Szykuje także kolejne lokalizacje pod inwestycje łączące funkcje transportowe z komercyjnymi.

REKLAMA

Największe projekty, które powstaną na gruntach PKP przy udziale partnerów branżowych, szykowane są we Wrocławiu, w Warszawie, Gdyni i Krakowie.

- W przygotowaniu mamy jednak kolejne, mniejsze lokalizacje, gdzie będziemy łączyć funkcje dworcowe z komercyjnymi - mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości, PKP SA.

Tylko w Warszawie spółka szykuje trzy projekty nieruchomościowe: Dworzec Zachodni, Dworzec Główny i Warszawa Gdańska.

- W przypadku Dworca Zachodniego jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Zakładamy, że w połowie roku, najpóźniej w trzecim kwartale, nasz partner będzie mógł rozpocząć proces inwestycyjny - informuje Jarosław Bator. Przedsięwzięcie wspólnie z przewoźnikiem zrealizuje słowacki deweloper HB Reavis. W ramach inwestycji powstanie nowy dworzec oraz kompleks biurowy.

Zabudową terenów dworca Warszawa Gdańska zajmie się z kolei Ghelamco. - Umowa została już podpisana. Czekamy na jej zatwierdzenie przez wszystkie ciała korporacyjne PKP SA i naszego właściciela - mówi Bator. W tym przypadku funkcje dworcowe zostaną uzupełnione o powierzchnie biurowe i hotel.

- Jeśli chodzi o Warszawę Główną i teren przy ul. kolejowej, jesteśmy na wstępnym etapie. Zapraszamy inwestorów do zapoznania się z memorandum informacyjnym i do złożenia ofert - dodaje.

Podkreśla, że w przypadku Dworca Głównego, PKP, inwestorzy i deweloperzy dopiero analizują funkcje, jakie mogą zostać zrealizowane na 10-hektarowym gruncie. - Prowadzimy także rozmowy z miastem. Mamy analizy, które wskazują na potrzebę realizacji dużego obiektu o charakterze handlowo-rozrywkowym - mówi. Możliwy jest także drugi wariant - zabudowa biurowa z elementami mieszkaniowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA