PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKS Nova znów szuka kupca na dworzec w Augustowie

  • Autor: PAP
  • 17 sie 2017 16:55

PKS Nova znów szuka kupca na dworzec w Augustowie fot. Fotolia

Będzie kolejny przetarg na sprzedaż dworca w Augustowie. W czwartek spółce PKS Nova ponownie nie udało się sprzedać nieruchomości, nikt nie stawił się do przetargu.

REKLAMA

To był już trzeci przetarg na dworzec. PKS Nova obniżyła cenę wywoławczą, która wynosiła 2,7 mln zł netto. Wcześniej chciała za tę nieruchomość 3 mln 252 tys. zł netto. Dworzec znajduje się w centrum Augustowa. Ma powierzchnię 0,34 ha. Spółka chce sprzedać całą nieruchomość.

"W piątek ogłosimy kolejny przetarg, który odbędzie się jeszcze w sierpniu na podobnych warunkach, jak poprzednio, w tej samej cenie" - powiedział PAP prezes PKS Nova Cezary Sieradzki.

PKS Nova podjął pierwszą próbę sprzedaży dworca w czerwcu tego roku, ale nabywca niedługo potem odstąpił od przetargu. Drugi przetarg miał miejsce 17 lipca, ale nikt nie był zainteresowany nieruchomością wycenioną na 3 mln 252 tys. zł netto. Dlatego spółka obniżyła cenę.

Sposób zbywania dworca nie podoba się władzom Augustowa. Burmistrz Wojciech Walulik kilkukrotnie mówił PAP, że spółka PKS Nova "stawia miasto pod ścianą", bo samorząd ma mało czasu na znalezienie nowej lokalizacji i nową organizację dworca. Według umowy przetargowej, nabywca będzie mógł przejąć teren do końca października.

Marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński powiedział, że spółka potrzebuje środków, żeby się utrzymać i rozwijać, i trzeba znaleźć dobre rozwiązanie w tej sprawie. "Samorządy miast i gmin powinny zabezpieczać możliwość dworca, przystanków, to jest w zadaniach samorządu. Są inne firmy przewozowe, więc trzeba znaleźć takie rozwiązanie, żeby zapewnić mieszkańcom dworzec, ale też pomóc naszej spółce" - dodał Leszczyński.

PKS Nova to spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Tłumaczono, że połączenie ma je uratować przed upadłością.

PKS Nova sprzedaje różne nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółki. Znalazł się już nabywca dworca w Siemiatyczach. Niedawno rozstrzygnął się także przetarg na dzierżawę dworca w Ciechanowcu. Nabywca zapłacił 545 tysięcy, ale tam pozostanie przystanek i kasa biletowa.

W Białymstoku do października 2017 r. ma być gotowy nowy dworzec PKS Nova. Buduje go prywatny inwestor, spółka Budner sp. z o.o., która wykłada na ten cel 13,5 mln zł. Zburzono stary dworzec, trwa budowa nowego, powstanie też galeria handlowa, nowa baza PKS, nowy układ komunikacyjny. Inwestycja jest również elementem restrukturyzacji spółki PKS Nova.

PKS Nova ma ok. 500 autobusów, pracuje tam ok. 950 osób. Kapitał zakładowy spółki to 15 mln 168 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA