PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płock chce utworzenia podstrefy WMSSE

  • Autor: PAP
  • 27 sie 2015 07:35

Radni Płocka (Mazowieckie) zgodzili się na ustanowienie podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na razie ma ona objąć jedną działkę w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym, przeznaczoną pod działalność spółki produkującej m.in. wyroby z papieru.

REKLAMA

Według płockiego Urzędu Miasta ustanowienie podstrefy podniesie atrakcyjność Płockiego Parku Przemysłowo-Technologiczneo (PPPT) dla inwestorów oraz "wpłynie stymulująco na rozwój gospodarczy miasta".

Prezydent miasta Andrzej Nowakowski powiedział PAP, że możliwość inwestowania na obszarze objętym podstrefą będzie "jednym z argumentów przemawiających za lokalizowaniem inwestycji w Płocku". Jak zaznaczył, miasto może wnosić o objęcie taką podstrefą terenów, których jest właścicielem, czyli m.in. położonych w PPPT. "Chcemy by Płock był bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów" - zadeklarował.

PPPT powstał w 2004 r. Udziały w spółce posiadają po połowie miasto Płock oraz spółkę PKN Orlen, zarządzająca obszarem inwestycyjnym o powierzchni ok. 200 ha. Działa tam obecnie 11 podmiotów, którzy zainwestowali w zakłady produkcyjne oraz 14 podmiotów wynajmujących powierzchnie, głównie biurowe. PPPT ma podpisaną umowę z parkiem technologicznym w Szanghaju (Chiny).

Zgodnie z przyjętą przez płockich radnych uchwałą podstrefą Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE) ma zostać objęta działka na terenie PPPT o powierzchni ponad 2,8 ha, która przeznaczona będzie pod działalność spółki Revoco z siedzibą w Proboszczewicach, produkującej wyroby z papieru i tektury. Na gruntach tych, jak podał płocki Urząd Miasta, ma powstać centrum produkcyjno-badawczo-rozwojowe o wysokim potencjale innowacyjnym w dziedzinie produkcji papierniczej. Planowana jest tam m.in. wytwarzanie opakowań z pulpy papierowej metodą termoformowania w oparciu o własną, innowacyjną technologie spółki. Docelowo w nowo powstałym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć co najmniej 200 osób.

Jak zaznaczył płocki Urząd Miasta, to właśnie utworzenie nowych miejsc pracy oraz przedsięwzięcia związane z innowacyjnością są jednym z podstawowych kryteriów dla utworzenia podstrefy WMSSE. Procedura ustanowienia podstrefy wymaga m.in. wniosku do ministra gospodarki w sprawie włączenia wyznaczonych nieruchomości do obszaru SSE. Ostateczną decyzję w drodze rozporządzenia podejmuje rada ministrów po uzgodnieniach międzyresortowych. Cała procedura może potrwać kilka miesięcy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA