PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płock - inwestycje w centrum

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Urząd Miasta Płocka
  • 16 sie 2016 12:20

Płock - inwestycje w centrum

Płock jest miastem o wysokiej wiarygodności dla inwestorów. W 2013 r. Agencja Fitch Ratings przyznała mu rating na poziomie A+ z perspektywą stabilną. Miasto kusi inwestorów atrakcyjną ofertą, a liczne tereny inwestycyjne czekają tylko na odpowiednie zagospodarowanie.

Płock to miejsce dla każdego inwestora, dające szerokie możliwości na opłacalne projekty biznesowe. Położenie w centrum kraju, blisko ważnych szlaków komunikacyjnych, m. in. autostrady A1, dróg krajowych 60 i 62, projektowanej drogi ekspresowej S10, ułatwia prowadzenie działalności. Atrakcyjne tereny wypoczynkowe nad Wisłą oraz inwestycje w infrastrukturę drogową i szkolną podnoszą komfort życia w mieście, co znajduje odbicie zarówno w opiniach mieszkańców jak i osób je odwiedzających.

W regionie niewiele jest miast, które mogłyby konkurować z jego potencjałem i dynamiką rozwoju. Płock oferuje idealne warunki do obsługi polskiego rynku zbytu – największego w Europie Środkowej. To prężny ośrodek gospodarczy z dużym potencjałem przemysłowym i rozwiniętym rynkiem okołobiznesowym. Warto również wspomnieć, że wydatki inwestycyjne miasta w przeliczeniu na mieszkańca należą do najwyższych w Polsce.

Do głównych gałęzi płockiego przemysłu należy sektor petrochemiczny, chemiczny, rafineryjny, maszynowy, odzieżowy, spożywczy i budowlany. W mieście działa Płocka Rada ds. Innowacyjności i Działalności Badawczo-Rozwojowej, która jest organem doradczym Prezydenta Miasta Płocka  w sprawach wspierania innowacyjności i przedsięwzięć badawczo-rozwojowych o istotnym znaczeniu dla samorządu. Bezpośrednie sąsiedztwo Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego to dodatkowo bogactwo europejskiej czołówki firm z branży rafineryjnej, petrochemicznej, chemicznej oraz sektora produkcji i usług, dająca obecnym i przyszłym inwestorom niepowtarzalne możliwości współpracy z wysokiej klasy profesjonalistami oraz synergii działań z liderami branżowymi dla uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Władze miasta prowadzą sprzyjającą inwestycjom politykę, oferując atrakcyjne samorządowe programy wsparcia. Inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować w Płocku, mogą liczyć na pomoc w doprowadzeniu niezbędnej infrastruktury do terenów inwestycyjnych, a także przyznanie zgodnych z miejscowym prawem ulg w podatku od nieruchomości. Miasto w ramach swoich kompetencji oferuje ponadto maksymalne przyspieszenie procedur administracyjnych, w tym zapewnienie kompleksowego wsparcia ze strony pracowników Zespołu Obsługi Inwestora. Celem zapewnienia odpowiednich warunków kształcenia lokalnej kadry pracowniczej, Płocki program wspierania przedsiębiorczości obejmuje dodatkowo ścisłą współpracę z lokalnymi uczelniami, jak również pomoc w rekrutacji personelu technicznego we współpracy z Miejskim Urzędem Pracy w Płocku. 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA