PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płock - inwestycje w centrum

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Urząd Miasta Płocka
  • 16 sie 2016 12:20

Płock - inwestycje w centrum

Płock jest miastem o wysokiej wiarygodności dla inwestorów. W 2013 r. Agencja Fitch Ratings przyznała mu rating na poziomie A+ z perspektywą stabilną. Miasto kusi inwestorów atrakcyjną ofertą, a liczne tereny inwestycyjne czekają tylko na odpowiednie zagospodarowanie.

Płock to miejsce dla każdego inwestora, dające szerokie możliwości na opłacalne projekty biznesowe. Położenie w centrum kraju, blisko ważnych szlaków komunikacyjnych, m. in. autostrady A1, dróg krajowych 60 i 62, projektowanej drogi ekspresowej S10, ułatwia prowadzenie działalności. Atrakcyjne tereny wypoczynkowe nad Wisłą oraz inwestycje w infrastrukturę drogową i szkolną podnoszą komfort życia w mieście, co znajduje odbicie zarówno w opiniach mieszkańców jak i osób je odwiedzających.

W regionie niewiele jest miast, które mogłyby konkurować z jego potencjałem i dynamiką rozwoju. Płock oferuje idealne warunki do obsługi polskiego rynku zbytu – największego w Europie Środkowej. To prężny ośrodek gospodarczy z dużym potencjałem przemysłowym i rozwiniętym rynkiem okołobiznesowym. Warto również wspomnieć, że wydatki inwestycyjne miasta w przeliczeniu na mieszkańca należą do najwyższych w Polsce.

Do głównych gałęzi płockiego przemysłu należy sektor petrochemiczny, chemiczny, rafineryjny, maszynowy, odzieżowy, spożywczy i budowlany. W mieście działa Płocka Rada ds. Innowacyjności i Działalności Badawczo-Rozwojowej, która jest organem doradczym Prezydenta Miasta Płocka  w sprawach wspierania innowacyjności i przedsięwzięć badawczo-rozwojowych o istotnym znaczeniu dla samorządu. Bezpośrednie sąsiedztwo Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego to dodatkowo bogactwo europejskiej czołówki firm z branży rafineryjnej, petrochemicznej, chemicznej oraz sektora produkcji i usług, dająca obecnym i przyszłym inwestorom niepowtarzalne możliwości współpracy z wysokiej klasy profesjonalistami oraz synergii działań z liderami branżowymi dla uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Władze miasta prowadzą sprzyjającą inwestycjom politykę, oferując atrakcyjne samorządowe programy wsparcia. Inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować w Płocku, mogą liczyć na pomoc w doprowadzeniu niezbędnej infrastruktury do terenów inwestycyjnych, a także przyznanie zgodnych z miejscowym prawem ulg w podatku od nieruchomości. Miasto w ramach swoich kompetencji oferuje ponadto maksymalne przyspieszenie procedur administracyjnych, w tym zapewnienie kompleksowego wsparcia ze strony pracowników Zespołu Obsługi Inwestora. Celem zapewnienia odpowiednich warunków kształcenia lokalnej kadry pracowniczej, Płocki program wspierania przedsiębiorczości obejmuje dodatkowo ścisłą współpracę z lokalnymi uczelniami, jak również pomoc w rekrutacji personelu technicznego we współpracy z Miejskim Urzędem Pracy w Płocku. 

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA