PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płock przygotuje tereny pod inwestycje

  • Autor: PAP
  • 27 sty 2015 07:27

W 2015 r. Płock planuje inwestycje za 152 mln zł. To 36 mln zł mniej niż rok wcześniej, ale 26 mln zł więcej niż średnia na ten cel z ostatnich 4 lat. Miasto ostrożnie szacuje dochody, ogranicza deficyt i czeka na pozyskanie środków z nowej perspektywy UE. W planach m.in. przygotowanie nowych terenów pod inwestycje.

REKLAMA

W tym roku, wśród najważniejszych zadań, Płock planuje kontynuację budowy obwodnicy oraz przebudowę ulic, czego efektem ma być udrożnienie ruchu samochodowego w newralgicznych częściach miasta, a także dalszą modernizację sieci kanalizacyjnej i przygotowanie nowych terenów pod inwestycje.

Projekt budżetu Płocka na 2015 r. zakłada dochody na poziomie 780 mln zł, przy 785 mln zł rok wcześniej oraz wydatki w wysokości 808 mln zł przy ponad 871 mln zł w roku minionym. Zakładany deficyt ma wynieść 28 mln zł, gdy rok wcześniej było to 58 mln zł.

"Przede wszystkim będzie to budżet kontynuacji dobrych zmian, które zapoczątkowaliśmy w minionej kadencji. Staramy się nie przeszacować tego budżetu. Ostrożnie planujemy dochody, mniej więcej na poziomie 2014 r. Deficyt ma być o 30 mln zł niższy niż rok wcześniej. Chcemy, żeby z roku na rok był on raczej coraz mniejszy" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski (PO).

Podkreślił, że rozpoczęcie budowy drugiego oraz trzeciego, ostatniego, odcinka obwodnicy miasta, na co samorząd zamierza przeznaczyć 34 mln zł, to najpoważniejsze pod względem finansowym zadanie na 2015 r., które jednocześnie związane jest z przygotowaniem nowych terenów przemysłowych dla potencjalnych inwestorów.

"Chcemy budować Płock przemysłowy, ale nie miasto kominów, tylko przede wszystkim nowych miejsc pracy. Chcemy, by Płock był przyjazny dla inwestorów i przyjazny dla mieszkańców" - zaznaczył Nowakowski.

Jak poinformował, z uwagi na konieczność synchronizacji przedsięwzięcia oraz planowane oszczędności, przygotowywany jest obecnie jeden przetarg na budowę drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy. Przyznał, iż przedsięwzięcie to będzie skutkowało modernizacją kolejnych ulic miasta, które od lat czekają na remonty.

"Dzięki tej inwestycji nie tylko wyprowadzimy z Płocka ruchu pojazdów ciężkich, w tym z ładunkami niebezpiecznymi, ale też otworzymy nowe tereny pod inwestycje na terenach przemysłowych Kostrogaju i Trzepowa (na peryferiach miasta - PAP)" - dodał Nowakowski.

Pierwszy odcinek obwodnicy Płocka o długości 1,6 km, od dróg krajowych nr 60 i 62 do drogi wojewódzkiej nr 567, oddano tam do użytku w listopadzie 2014 r. Projekt obejmuje trasę o łącznej długości 6 km, łączącą most przez Wisłę im. Solidarności z trasami wylotowymi z miasta w kierunku północno-wschodnim i kompleksem rafineryjno-petrochemicznym PKN Orlen.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA