PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płockie tereny inwestycyjne objęte patronatem Warmińsko-Mazurskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 27 paź 2014 15:15

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna objęła patronatem ponad 43,1 ha gruntów inwestycyjnych na terenie Płocka. To pierwszy etap projektu utworzenia płockiej podstrefy ekonomicznej, przyciągnięcia do miasta inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy.

REKLAMA

Umowę o objęciu patronatem terenów inwestycyjnych podpisali w poniedziałek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i prezes Warmińsko-Mazurskiej SSE Marek Karólewski. Umowa umożliwia wcześniejszą promocję tych gruntów wśród potencjalnych inwestorów i jest jednocześnie zapowiedzią, że obszar ten w przyszłości będzie przyłączony do strefy.

Urząd Miasta Płocka zakłada, że grunty inwestycyjne, które objęła patronatem Warmińsko-Mazurska SSE, mogłyby być dostępne dla inwestorów w 2015 r. Obszar ten to tereny w trzech lokalizacjach: w dzielnicy Trzepowo w sąsiedztwie kompleksu rafineryjno-petrochemicznego PKN Orlen, położone w pobliżu trzeciego, ostatniego odcinka budowanej obecnie obwodnicy miasta oraz wydzielone z południowej części lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

"Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed Płockiem jest tworzenie nowych miejsc pracy, a jedną z możliwości która daje taką szansę jest objęcie terenów inwestycyjnych patronatem warmińsko-mazurskiej strefy ekonomicznej" - powiedział podczas popisania umowy prezydent Nowakowski. Dodał, że dzięki umowie Warmińsko-Mazurska SSE będzie mogła przedstawiać inwestycyjną ofertę Płocka potencjalnym inwestorom.

Prezes Warmińsko-Mazurskiej SSE podkreślił, że Płock to bardzo atrakcyjne miejsce do inwestowania. "Wiążemy z tym miastem duże nadzieje" - dodał Karólewski. Przypomniał, że zarządzana przez niego strefa działa zarówno na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, jak i woj. mazowieckiego, m.in. w Ciechanowie, Mławie, Płońsku i Zakroczymiu. Karólewski dodał, iż z uwagi na wielkość środków pomocy publicznej warmińsko-mazurskiej strefie "szczególnie zależy nam na subregionie płocko-ciechanowskim".

Michał Luczewski, prezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (spółki utworzonej w 2004 r., w której udziały po połowie posiadają miasto Płock i PKN Orlen) przyznał, że jest ona zainteresowana przyciągnięciem inwestorów z branży innowacyjnej. Przypomniał, że PPPT i Warmińsko-Mazurska SSE już współdziałają w oparciu o umowę zawartą w sierpniu.

"Strefa warmińsko-mazurska ściśle współpracuje z ministerstwem gospodarki oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W tym zakresie mocno liczymy na ściągnięcie do Płocka inwestorów zewnętrznych, w tym zagranicznych, z dużym potencjałem, którzy stworzą nowe miejsca pracy, wygenerują duże nakłady inwestycyjne. Jesteśmy w szczególności zainteresowani inwestorami z wysokim potencjałem innowacyjności" - zaznaczył Luczewski.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA