PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poczta Polska porządkuje nieruchomości - zobacz film

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 sie 2012 10:02

Poczta Polska porządkuje kwestie dotyczące posiadanych nieruchomości. Obiekty niewykorzystywane w działalności biznesowej będą sukcesywnie sprzedawane a pieniądze z transakcji posłużą na rozwój spółki. W ramach procedury przetargowej, „pod młotek" pójdzie grunt przy ul. Chmielnej w Warszawie.

REKLAMA

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż działkę położoną w Warszawie, w południowo - wschodniej części dzielnicy Wola, przy ul. Chmielnej 75 róg ul. Żelaznej. Niezabudowany teren o powierzchni ponad 10,5 tys. mkw. objęty jest użytkowaniem wieczystym.

„Z uwagi na znakomitą lokalizację, dostępność komunikacyjną, sąsiedztwo nowoczesnej zabudowy biurowej, pełen dostęp do infrastruktury technicznej, możliwości inwestycyjne, a także stosunkowo duży obszar gruntu, nieruchomość jest jednym z nielicznych terenów w tej części miasta nadających się do zainwestowania na cele komercyjne, dla których optymalnym rozwiązaniem z uwagi na sąsiedztwo wydaje się zabudowa biurowa klasy A - podała Poczta Polska".

Poczta Polska chce dopasować swoje zasoby nieruchomości do aktualnych i zdiagnozowanych potrzeb biznesowych. Podejmowane działania nie tylko powinny wpłynąć na racjonalizację kosztów ale przede wszystkim mają służyć uwolnieniu zamrożonego w tym portfelu kapitału - aktywów na rzecz działań prorozwojowych Poczty Polskiej.

W konsekwencji przyjętego podejścia do restrukturyzacji portfela nieruchomości własnych, Poczta Polska zrezygnowała z budowy własnego biurowca na Chmielnej. Poczta przejściowo przeniesie swoją centralę do wieżowca INTRACO przy ul. Stawki w Warszawie w ramach zawartej umowy z Grupą Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Docelowo siedziba firmy ma znaleźć się w biurowcu przy ul. Domaniewskiej, który będzie zaprojektowany i wybudowany zgodnie z potrzebami funkcjonalnymi Poczty Polskiej.

Spółka zamierza ostatecznie ulokować swoją centralę w nowoczesnej powierzchni biurowej i dobrze skomunikowanej lokalizacji, poza ścisłym centrum, gdyż uznaje że jest to uzasadnione ekonomicznie i organizacyjnie. W konsekwencji wdrażanych działań, oznacza to możliwość optymalnego zagospodarowania nieruchomości własnych, które znajdują się w szczególnie atrakcyjnych lokalizacjach, także w ścisłym centrum Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA