PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pod względem nowych inwestycji Polska wypada znakomicie

  • Autor: PAP/Puls Biznesu
  • 28 maj 2013 10:26

Pod względem nowych inwestycji wypadamy znakomicie. Perspektywy dla świata są złe, ale nam idzie w tym roku dobrze - donosi "Puls Biznesu" na podstawie raportu firmy fDi.

REKLAMA

Gdy z danych Narodowego Banku Polskiego (NBP) wynikało, że ubiegły rok pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) był tragiczny, bo zanotowaliśmy spadek z 13,6 do 2,6 mld EUR, Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ), upierał się, że nie było aż tak źle.

Zdanie szefa PAIIZ potwierdza raport fDi, firmy z grupy Financial Times, która zajmuje się wyłącznie inwestycjami greenfield, czyli od podstaw. W raporcie fDi za 2012 r. Polska wypada znakomicie, bo należy do garstki państw na świecie, które zanotowały większą liczbę projektów niż rok wcześniej.

A w Europie wśród dziesiątki największych odbiorców BIZ, oprócz Polski, wzrost zanotowała tylko Hiszpania. Projektów w naszym kraju było 237, o 4,87 proc. więcej niż rok wcześniej, a udział Polski w napływie BIZ (chodzi tylko o projekty greenfield) do Europy wzrósł do 6,54 proc.

"Procentuje wieloletnie promowanie Polski jako kraju stabilnego i o mądrej, kulturalnej sile roboczej" - cieszy się Sławomir Majman.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA