PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podkarpackie Aeropolis ma tereny dla inwestorów

  • Autor: PAP
  • 02 lis 2017 07:02

Podkarpackie Aeropolis ma tereny dla inwestorów Fotolia

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym (PPNT) Aeropolis w podrzeszowskiej Jasionce zostało już tylko kilka wolnych działek. W firmach, które działają w parku, którego powierzchnia to prawie 166 ha pracuje już niemal 5 tys. osób.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP dyrektorka parku Barbara Kostyra, przy tworzeniu parku wydzielone zostały małe działki, które są bardzo atrakcyjne dla inwestorów.

"Okazało się jednak, że inwestorzy postanowili rozwijać swoją działalność i wielu z nich kupuje kolejne, sąsiednie działki. Wiązało się to ze zmianą wskaźników projektowych, musieliśmy obniżyć założoną wcześniej w projekcie liczbę inwestorów. Choć liczba firm w strefie zmalała, to wzrosła wartość zainwestowanego kapitału, oraz liczba utworzonych nowych miejsc pracy" - dodała.

Jak podała Kostyra, w PPNT pracuje już prawie 5 tysięcy osób. Z prawie 166 ha terenów inwestycyjnych w Aeropolis zostało tylko kilka wolnych działek.

Wśród firm, które w tym roku zainwestowały w PPNT i wykupiły działki są m.in. polskie spółki jak Tywent, Elektrozel, Polimarky oraz firma z brytyjskim kapitałem Northern Aerospace, która działa w branży lotniczej.

"Cieszy nas fakt, że chcą u nas inwestować także firmy z Podkarpacia. Przykładem jest firma Tywent z Tyczna, która rozwija się na bazie wypracowanego kapitału, bez funduszy unijnych. W dotychczasowej lokalizacji nie może się rozwijać ze względu na ograniczenia stawiane przez konserwatora zabytków" - podkreśliła dyrektorka parku.

Firma Tywent założona została w 1973 roku, produkuje nowoczesne urządzenia wentylacyjne nawiewno-wywiewne wyposażone w odzysk ciepła. Na działce o powierzchni 1,5 ha wybuduje nowy zakład.

Drugą firmą z Podkarpacia, która w 2017 r. zainwestowała w Aeropolis jest Elektrozel. W parku będzie produkować układy elektroniczne do sterowania gestami, dedykowane m.in. dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową oraz układy sterowania silnikami bezszczotkowymi montowanymi w sprzęcie AGD.

Natomiast rzeszowska firma Polimarky będzie produkować w parku niepalne, bezhalogenowe sieciowalne mieszanki kablowe. W sąsiedztwie tej firmy dwie działki kupiła spółka Northern Aerospace - produkująca elementy strukturalne skrzydeł oraz części zawieszenia i podwozi do samolotów.

Kolejnym tegorocznym inwestorem jest firma Dopak z Wrocławia, która będzie produkować elementy z materiałów kompozytowych do zastosowania m.in. w lotnictwie, motoryzacji i kosmonautyce. "Będzie to działalność o charakterze badawczo-rozwojowym. Mamy nadzieję, że firma będzie współpracować z Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis, które posiada urządzenia do badania kompozytów" - dodała Kostyra.

Wśród firm, które w parku już funkcjonują, ale postanowiły dokupić działki są m.in. ML System-producent innowacyjnych modułów fotowoltaicznych; Metall Expres-dostawca wyrobów hutniczych dla przemysłu energetycznego, kolejowego i budowlanego; Cyfrowa Foto - cyfrowa drukarnia fotografii specjalizująca się w niskonakładowej produkcji m.in. fotoalbumów oraz Fibrain-producent kabli światłowodowych i miedzianych.

PPNT rozpoczął działalność w 2007 r. Parkiem zarządza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA