PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podstrefa Radom powiększy się

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 26 wrz 2012 15:40

Na ostatniej sesji radni Radomia zgodzili się włączyć należące do Global Cosmed 10 tys. metrów kwadratowych ziemi przy ul. Wielkopolskiej do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO - PARK WISŁOSAN - Podstrefa Radom.

REKLAMA

Teren, który radni zgodzili się objąć podstrefą, jest własnością firmy Global Cosmed, a uchwała była rozpatrywana na jej wniosek. Na nieruchomości przy ulicy Wielkopolskiej firma zamierza wybudować i uruchomić nowoczesną mieszalnię produktów płynnych, której wartość wyniesie ponad 20 mln zł. W ramach inwestycji Global Cosmed zamierza utworzyć ponad 30 nowych miejsc pracy.

Jak deklaruje firma Global Cosmed, innowacyjna technologia, która ma być zastosowana w mieszalni, przyczyni się do skrócenia procesu produkcji, a przez to do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenia ilości ścieków przemysłowych. Zwiększyć się ma także bezpieczeństwo mikrobiologiczne produkcji, co powinno przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Wydanie przez radnych zgody na objęcie strefą terenów firmy Global nie oznacza automatycznego poszerzenia strefy.

Zgodnie z Ustawą o Specjalnych Strefach Ekonomicznych, trzeba przejść całą wymaganą procedurę. I tak Global Cosmed musi złożyć stosowny wniosek do zarządzającego TSSE - Agencji Rozwoju Przemysłu, ta z kolei kieruje sprawę do Ministerstwa Gospodarki. Ministerstwo Gospodarki prowadzi uzgodnienia międzyresortowe, następnie wniosek kierowany jest do Rady Ministrów , do której też należy podjęcie ostatecznej decyzji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA