PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska coraz silniejsza na arenie międzynarodowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 mar 2016 14:42

Polska coraz silniejsza na arenie międzynarodowej Michał Dąbrowski

- Mamy innowacyjne technologie, świetne start-upy, kreatywne i konkurencyjne polskie firmy. Dlatego wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, regionami, lokalnymi przedsiębiorcami i regionalnymi agencjami rozwoju tworzymy dla nich kompleksową ofertę w ramach projektu wsparcia eksportu - powiedział wiceprezes PAIiIZ Michał Dąbrowski.

REKLAMA

Wiceszef PAIiIZ zaznaczył, że celem projektu realizowanego - w ramach „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" opracowanego przez wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego i przyjętego przez polski rząd - jest wykorzystanie i promocja potencjału eksportowego polskich firm i specyfiki regionów.

- Pierwszy raz na taką skalę współpracujemy z regionami przy ofercie proeksportowej - powiedział wiceprezes Michał Dąbrowski. - Dzięki temu mamy pełny obraz mocnych stron eksportowych Polski, co zwiększy naszą skuteczność w dotarciu z właściwym produktem do zagranicznych kontrahentów i partnerów na najbardziej pożądanych przez przedsiębiorców rynkach - dodał.

Zaznaczył, że wspólnie ze środowiskiem biznesu i instytucjami około biznesowymi w regionach potrafimy precyzyjnie zdefiniować oczekiwania i kierunki wsparcia dla lokalnych firm potrzebne do zdynamizowania działalności eksportowej. - Już pierwsze spotkania pokazują, że polskie firmy są gotowe, aby w grupach, konsorcjach wchodzić z ofertą na zagraniczne rynki, a działania MR i PAIiIZ wpisują się w ich potrzeby - ocenił wiceprezes Dąbrowski.

- Wspólnie wyłonimy lokalnych liderów biznesu, którzy będą siłą napędową polskiego eksportu, a także wizytówką swoich regionów w poszczególnych sektorach, które są dla Polski priorytetowe i perspektywiczne - zapowiedział wiceprezes. Liderami będą lokalne firmy, które rozwijając działalność eksportową, wyróżniają się produktami wysokiej jakości czy oferują nowoczesne usługi, konkurencyjne na międzynarodowych rynkach.

Wiceprezes Michał Dąbrowski zadeklarował, że wkrótce PAIiIZ podpisze z partnerami porozumienia w tej sprawie we wszystkich województwach. - Pierwsze rozmowy na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Małopolsce już za nami. Teraz czas na Wielkopolskę i północną cześć kraju - podsumował.

Podkreślił też, że te grupy biznesu będą reprezentować najbardziej efektywne dla swoich regionów sektory takie jak, m.in. energetyczny, spożywczy, BPO (ang. business process outsourcing), nowych technologii, czy innowacji, w tym wymiany technologicznego know-how. - Chcemy wspólnie z firmami promować za granicą polskie hity eksportowe i zachęcać przedsiębiorców do większej aktywności na międzynarodowych rynkach - zadeklarował Dąbrowski. - Już dziś firmy chętnie współpracują z PAIiIZ. Właśnie otrzymaliśmy od Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego honorowy status kluczowego partnera w ich programie „Partner Wing”, co daje możliwości wyłonienia kolejnych firm, tym razem z województwa łódzkiego do rządowego programu rozwoju eksportu - poinformował.

- Mamy innowacyjne technologie, świetne start-upy, kreatywne i konkurencyjne polskie firmy - powiedział wiceprezes PAIiIZ Michał Dąbrowski

Wiceprezes PAIiIZ zaznaczył, że przybliżając ofertę polskiego, lokalnego biznesu za granicą m.in. podczas dedykowanych misji gospodarczych, czy spotkań B2B Polska będzie też jeszcze skuteczniej przyciągać inwestycje do regionów. (PAIiIZ)


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA