PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska najlepszą lokalizacją inwestycyjną w Europie Środkowo-Wschodniej

  • Autor: PAIiIZ
  • 17 kwi 2015 08:00

Polska po raz trzeci z rzędu została uznana za najlepszą lokalizację inwestycyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. - Nie sztuką jest raz zdobyć złoty medal, prawdziwym osiągnięciem jest zdobyć go trzykrotnie - komentował sukces Polski prezes PAIiIZ Sławomir Majman.

REKLAMA

Atrakcyjność inwestycyjną krajów Europy Środkowo - Wschodniej oceniało 116 przedsiębiorców prowadzących biznes na terenie całego kraju. W finalnej punktacji Polska uzyskała 4 punkty, znacząco wyprzedzając: Czechy (3,1 pkt), Estonię (2,97 pkt) oraz Słowację (2,96 pkt).

Wyniki ankiety AHK pokazują, że zagraniczni inwestorzy są zadowoleni z obecności w Polsce. 95 proc. badanych mówi o dobrej lub zadowalającej sytuacji w swoich firmach. - Co warte podkreślenia, 96 proc. ankietowanych firm, potwierdza, że ponownie wybrałoby Polskę na kraj lokalizacji inwestycji - tłumaczył Michale Kern, dyrektor generalny AHK Polska. Warte podkreślenia jest również, że 88 proc. badanych firm zamierza zwiększyć lub pozostawić na niezmienionym poziomie wydatki na inwestycje w Polsce.

Polska po raz trzeci najlepsza w regionie
Za co doceniana jest Polska? Największym atutem, obok członkowska w Unii Europejskiej, jest kapitał ludzki, a zwłaszcza kwalifikacje, produktywność i zmotywowanie do pracy polskich pracowników. Zagraniczni inwestorzy wysoko cenią sobie jakość kształcenia akademickiego, która staje się synonimem pracy w Polsce. Innymi powodami do dumy są stabilność polityczna, czy poprawa infrastruktury.

Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych PAIiIZ Iwona Chojnowska-Haponik przekonywała, że zadaniem na najbliższe lata jest dostosowywanie kierunku edukacji do potrzeb rynku. Wśród priorytetów polityki gospodarczej Polski na najbliższy rok ankietowani wymienili: poprawę efektywności administracji, dalszą rozbudowę i modernizację infrastruktury transportowej oraz reformę finansów publicznych.

Wyniki 10. Ankiety Koniunkturalnej wśród zagranicznych inwestorów przeprowadzone zostały przez Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA