PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska wyrosła na przemysłowego lidera regionu

  • Autor: PAIiIZ
  • 22 kwi 2016 08:07

Polska wyrosła na przemysłowego lidera regionu Fot. Shutterstock

Polska została przemysłowym liderem Europy Środkowo-Wschodniej w najnowszej edycji badania Deloitte Global Manufacturing Competitiveness Index.

REKLAMA

Jak pokazuje badania, Europa ma się jednak czego obawiać - zdaniem szefów firm produkcyjnych wyraźnie rośnie znaczenie Ameryki Północnej i krajów Azjatyckich.

Tak, jak w poprzedniej edycji badania, pod kątem przemysłu Chiny są najbardziej konkurencyjnym krajem na świecie. Co ciekawe, zdaniem 500 prezesów firm produkcyjnych, którzy wzięli udział w badaniu, do 2020 roku Chiny stracić mogą pozycję przemysłowego lidera na rzecz USA. To właśnie kraje Ameryki Północnej: Stany Zjednoczone, Kanada czy Meksyk stają się coraz bardziej konkurencyjne w produkcji przemysłowej.

Tymczasem Polska jest obecnie uznawana za najbardziej konkurencyjny kraj swojego regionu. To również 15. na świecie i piąte w Europie państwo w tej kategorii. Eksperci uważają jednak, że konkurencyjność przemysłowa Europy będzie słabła w ciągu najbliższych pięciu lat. Wyjątkiem mają być Niemcy i Wielka Brytania, które już teraz uplasowały się w pierwszej piątce światowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA