PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polski potencjał kusi zagranicznych inwestorów

  • wnp.pl
  • 18 maj 2017 12:01

Polska jak i Europa Środkowo-Wschodnia jest naturalnym obszarem rozwoju szczególnie dla firm średniej wielkości z obszaru Niemiec - mówi Marcin Diakonowicz, partner w firmie Deloitte.

REKLAMA

Jego zdaniem w postrzeganiu Polski przez inwestorów zagranicznych dominują dwa trendy. Największe międzynarodowe korporacje traktują nasz rynek jako tożsamy z całym regionem i porównują go z perspektywy globalnej do tego co dzieje się na świecie, na takich rynkach jak Turcja, Rosja, Azja czy Ameryka.

- Ale jednocześnie w tej części świata jednym z większych inwestorów są Niemcy, które charakteryzują się specyficzną gospodarką, w której dominują firmy rodzinne średniej wielkości. A dla nich Polska należy do naturalnych kierunków rozwoju - powiedział ekspert Deloitte w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. - Czyli z jednej strony jesteśmy oceniani jako region w porównaniu z Chinami czy Stanami Zjednoczonymi, a z drugiej strony mamy napływ dużej liczby inwestycji z Niemiec.

W ocenia Marcina Diakonowicza nie można mówić o konkurencji pomiędzy krajami Europy Środkowej w zakresie przyciągania inwestorów, bo często te kraje są wobec siebie komplementarne. - Na przykład Polska wyróżnia się tym, że bardzo dużo jest u nas inwestycji rodzinnych, które może nie są tak medialne, ale przynoszą dużo know-how i odzwierciedlają to co zaczyna się dziać także w naszej gospodarce, która zaczyna stać przedsiębiorstwami rodzinnymi - mówił.

Marcin Diakonowicz przekonuje, że największą wartością dodaną polskiej gospodarki w oczach zagranicznych inwestorów jest wykwalifikowana kadra robocza, z czego w kraju często nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA