PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie firmy inwestują milony w krakowskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2016 14:16

Polskie firmy inwestują milony w krakowskiej SSE Fot. Fotolia

Dwie krajowe firmy: MWM Elektro oraz GRC Technologie otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łącznie zainwestują one co najmniej 31,5 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformowała w środę Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, spółki zarządzającej SSE nowe inwestycje powstaną w podstrefach w Trzebini i Skawinie.

W Trzebini firma MWM Elektro kosztem co najmniej 8 mln zł rozbuduje swój zakład zajmujący się projektowaniem, produkcją i modernizacją maszyn wyciągowych, urządzeń sygnalizacji szybowej, układów zasilania, sterowania i nadzoru dla stacji wentylatorów i pompowni dla przemysłu wydobywczego.

Zezwolenie na działalność w podstrefie w Skawinie otrzymała firma GRC Technologie, która zamierza wybudować tam nowy zakład produkcyjny zajmujący się przetwarzaniem surowców odpadowych na paliwa odnawialne (pelety) i materiały budowlane. W ramach przedsięwzięcia wdrożona zostanie innowacyjna technologia bezodpadowego przetwarzania surowców mineralnych oraz biosurowców. Jego wartość wynosi co najmniej 23,5 mln zł.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy.

Po ostatnim rozszerzeniu SSE o 159 hektarów w kwietniu tego roku całkowity obszar SSE wynosi blisko 867 ha. Podstrefy znajdują się w 30 gminach, położonych na terenie woj. małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA