PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pomorska SSE powiększy się o kolejne grunty

  • Autor: PAP
  • 19 mar 2014 17:07

Pomorska specjalna strefa ekonomiczna zwiększy się o ponad 72 ha, w tym 71 ha gruntów o charakterze prywatnym. Dzięki temu możliwe będą nowe inwestycje m.in. z branży metalowej, chemicznej i higieniczno-medycznej. W ich wyniku zostanie utworzonych 270 nowych miejsc pracy.

REKLAMA

Nakłady inwestycyjne wyniosą 430 mln zł. Rada Ministrów przyjęła 18 marca 2014 r. rozporządzenie w sprawie zmiany granicy pomorskiej SSE.

Tereny włączone do pomorskiej SSE obejmą obszar miast: Bydgoszcz, Włocławek i Inowrocław. Na włączonych gruntach prywatnych będą realizowane cztery inwestycje. Pierwsza, zlokalizowana w Bydgoszczy, polega na rozbudowie funkcjonującego zakładu, który produkuje pompy, zawory, wymienniki ciepła i homogenizatory.

Druga, realizowana we Włocławku, obejmuje rozbudowę istniejącej fabryki granulatu PET o jakości butelkowej, a także modernizację instalacji i technologii. Trzecia inwestycja, z obszaru Brodnicy, dotyczy rozbudowy zakładu i zastosowania nowych, innowacyjnych linii technologicznych w produkcji artykułów sanitarnych i toaletowych. Czwarta to modernizacja procesów produkcji sody w zakładzie w Inowrocławiu.

Inwestycje przyniosą nowe miejsca pracy w samej strefie. Zwiększą także zatrudnienie w jej bezpośrednim otoczeniu. Wzrośnie również zapotrzebowanie na usługi wykonywane przez społeczność lokalną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA