PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pomorska SSE pozytywnie o planach rozszerzenia zachęt inwestycyjnych

  • Autor: PAP
  • 11 wrz 2017 11:52

Pomorska SSE pozytywnie o planach rozszerzenia zachęt inwestycyjnych Fot. Fotolia

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pozytywnie ocenia zapowiedziane przez MR rozszerzenie zachęt inwestycyjnych na obszar całej Polski. „Proponowane rozwiązanie zdecydowanie skróci czas oczekiwania na wsparcie inwestycyjne" – ocenił rzecznik PSSE, Igor Nagraba.

REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że planuje rozszerzyć zachęty inwestycyjne na obszar całej Polski, zamiast jedynie na terenach objętych specjalnymi strefami ekonomicznymi (SSE). "Chcemy, aby cała Polska była strefą inwestowania" - mówił w środę w Krynicy Zdroju wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawiając plany resortu rozwoju dotyczące specjalnych stref ekonomicznych. Ministerstwo chce, aby nowe rozwiązania weszły w życie z początkiem 2018 roku.

Rzecznik Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE), Igor Nagraba przyznał PAP w piątek, że Strefa "jest zadowolona z założeń nowej ustawy. 20 lat podatkowej ulgi inwestycyjnej to wielka zachęta, a także jeden standard obsługi inwestora i wspólna budowa ekosystemu wsparcia".

Ocenił, że dzięki zapowiadanemu rozciągnięciu Specjalnej Strefy Ekonomicznej na całą Polskę "zwiększy się także rola PSSE we wdrażaniu dobrych dla Polski zmian". "Dzięki nowym rozwiązaniom (…) będziemy jeszcze bardziej skuteczni w pozyskiwaniu inwestycji" - argumentuje.

Zdaniem rzecznika PSSE, "proponowane rozwiązanie zdecydowanie skróci czas oczekiwania na wsparcie inwestycyjne na terenach, które dotychczas były położone poza strefą". Zaznaczył, że "istotne jest, aby procedury i kryteria pozostały proste i przejrzyste". "Dla tych (firm - PAP), które z różnych powodów proceduralnych nie mogły znaleźć się w strefie będzie to na pewno okazja, aby ubiegać się o wsparcie oferowane przez spółki zarządzające Strefami" - dodał.

Odpowiadając na pytanie, jak Strefa ocenia swoją przyszłość w związku z zapowiadanym wejściem w życie tych rozwiązań rzecznik wyraził nadzieję, że "spółka nadal będzie działać zarówno na korzyść inwestorów, jak i regionu". Podkreślił, że "projekty, w które spółka jest zaangażowana dają jej możliwość oferowania inwestorom znacznie więcej niż tylko pomoc publiczną".

Jak podaje na swojej stronie Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje 35 podstref położonych na terenie pięciu województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubelskiego. Łączna powierzchnia terenów strefowych wynosi 2246 ha. W PSSE działa 124 inwestorów. Łączna wysokość poniesionych nakładów wynosi 12,15 mld zł. Na terenie Strefy powstało prawie 26 tysięcy miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA