PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Pomorska SSE pomogą firmom rozwijać skrzydła. Ale nie za darmo

  • Autor: PAP
  • 17 lis 2017 15:41

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Pomorska SSE pomogą firmom rozwijać skrzydła. Ale nie za darmo Fot. Fotolia

Minimum stu przedsiębiorców na Pomorzu będzie mogło skorzystać z zaawansowanych, nowych lub ulepszonych usług świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu, np. w zakresie badań patentowych i analiz chemicznych. Za usługi trzeba będzie płacić.

REKLAMA

W piątek w Gdańsku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka - Spychała podpisali umowę o dofinansowaniu projektu Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego "Budowa gotowości parków naukowo-technologicznych i inkubatorów w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot do świadczenia nowych lub ulepszonych specjalistycznych usług proinnowacyjnych wraz ze stworzeniem kompleksowej platformy współpracy".

Na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 przeznaczono prawie 6,5 mln zł. Wartość projektu, który realizowany będzie do maja 2020 roku, to ponad 7,6 mln zł. Będą go realizować trzy instytucje otoczenia biznesu znajdujące się na Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMG-G-S): Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT), Fundacja Gospodarcza i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE).

Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Jan Szymański wyjaśnił, że w ramach projektu PPNT, Fundacja Gospodarcza i PSSE mają zbudować ofertę specjalistycznych usług doradczych dla przedsiębiorców, które następnie mają pomóc firmom w przygotowaniu ich nowych produktów czy usług.

Projekt zakłada, że te trzy instytucje podniosą kompetencje swoich kadr i rozszerzą swoją ofertę, tak aby pomorskim MŚP świadczyć 10 usług w zakresie: badań patentowych, analizy chemicznej oraz biotechnologii na indywidualne zapotrzebowanie klienta w laboratorium PPNT, usług doradczych w zakresie "od prototypu do produktu" w laboratorium wdrożeniowym. PSSE ma stworzyć Multimedialne Centrum Human Resources, Centrum Innowacyjnych Rozwiązań oraz Social Media Planner.

Dyrektor biura OMG-G-S Michał Glaser zaznaczył, że "ważne aby przedsiębiorcy w obszarze metropolitalnym, którzy potrzebują rady, specjalistycznej pomocy w rozwijaniu swojej działalności nie musieli jej szukać indywidualnie w kraju czy zagranicą, tylko żeby mogły skorzystać z mającego powstać jednolitego systemu wsparcia biznesu". "To nie chodzi o proste usługi, ale o usługi, za które przedsiębiorcy byliby skłonni też płacić, bo takie są wymagania KE" - wyjaśnił. "Pomorska firma ma np. jakiś produkt chemiczny i chce go jeszcze poddać wielu testom i żeby nie musiała z tym jechać np. do Berlina, to w Trójmieście zostanie stworzone laboratorium biotechnologiczne, z którego będzie mogła skorzystać za rozsądną opłatę" - tłumaczył.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA