PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ponad 70 ha w Zgorzelcu czeka na inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lis 2015 16:32

Ponad 70 ha w Zgorzelcu czeka na inwestycje fot. Fotolia

Podstrefa Zgorzelec jest nowym obszarem inwestycyjnym na mapie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ponad 70 ha terenów zlokalizowanych w Zgorzelcu, decyzją Rady Ministrów, zostało włączonych do LSSE.

REKLAMA

To wyjątkowa oferta do prowadzenia biznesu w świetnie skomunikowanym, przygranicznym rejonie tej części Dolnego Śląska. We wtorek, 10 listopada w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wraz z Rafałem Groniczem, burmistrzem Zgorzelca zaprezentowali przedsiębiorcom i dziennikarzom nową podstrefę i zalety inwestowania w LSSE.

Zgorzelec to młode, dynamiczne, otwarte na zmiany miasto, warte polecenia przedsiębiorcom poszukującym nowych przestrzeni dla rozwoju swoich firm. Obszarem, na którym przedsiębiorcy znajdą świetne warunki do prowadzenia biznesu jest ponad 70 ha położonych w pobliżu ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego i Słowiańskiej. Tereny te w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod inwestycje przemysłowe, bazy, składy i działalność usługową. Dzięki decyzji Rady Ministrów o włączeniu tego obszaru do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedsiębiorcy, którzy zdecydują się właśnie tutaj prowadzić swój biznes, zyskają pełen pakiet zachęt inwestycyjnych, w tym zwolnienie z podatku dochodowego – maksymalnie do 45 proc. wartości poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 2-letnich kosztów pracy nowo zatrudnionych pracowników. 

- Inwestycje w strefie to jednak nie tylko działki i niższe podatki. To także ogromny potencjał gospodarczy regionu, wykwalifikowani pracownicy, wsparcie pracowników strefy i przyjaznych samorządów w prowadzeniu biznesu oraz dostępność komunikacyjna, która w Zgorzelcu ma wyjątkowe znaczenie. Miasto dzięki swojemu przygranicznemu położeniu ma bogate doświadczenia we współpracy zagranicznej. Od lat łączy przedsiębiorców z Polski i Niemiec, pomaga budować trwałe relacje biznesowe oraz dobre warunki do życia i inwestowania – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Na podstawie średnich wyników uzyskanych w LSSE w 2014r. szacuje się, że na nowo włączonych do Strefy gruntach w Zgorzelcu firmy mogą zainwestować 1 947 mln zł i stworzyć ok. 3 177 nowych miejsc pracy.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA