PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ponowna prywatyzacja PKS Polonus. Dworzec Zachodni trafi w prywatne ręce?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lip 2013 14:17

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło rozpoczęcie negocjacji w sprawie prywatyzacji przedsiębiorstwa PKS Polonus. Firma świadcząca przede wszystkim usługi przewozowe jest także właścicielem m.in. Dworca Zachodniego w Warszawie oraz okolicznych gruntów inwestycyjnych.

REKLAMA

To druga próba sprzedaży PKS Polonus podjęta przez MSP. Pod koniec ubiegłego roku Ministerstwo odstąpiło od procedury prywatyzacyjnej. Jako przyczynę podano niesatysfakcjonujący poziom cenowy ofert. Według nieoficjalnych doniesień jednym z zainteresownych nabyciem spółki była firma Echo Investment. 

PKS Polonus oprócz Dworca Zachodniego jest także właścicielem działek po drugiej stronie ul. Prymasa Tysiąclecia.

Prywatyzacja dotyczy 85 proc. udziałów firmy. Jest to łącznie 765 000 akcji o wartości nominalnej 10 złotych każda. Termin składania odpowiedzi na zaproszenie upływa 6 sierpnia br. Następnie, do 3 września Ministerstwo Skarbu Państwa udzielić ma informacji o wyniku złożonej odpowiedzi. 

Procedura nie musi zakończyć się prywatyzacja przedsiębiorstwa. Minister Skarbu Państwa zastrzega sobie bowiem prawo do: wyboru jednego lub kilku podmiotów, z którymi podejmie negocjacje; odstąpienia od negocjacji bez podania przyczyny; przedłużenia terminu, w którym można zapoznać się z memorandum informacyjnym o spółce; przedłużenia terminu składania odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji, oraz przedłużenia terminu poinformowania o rozpatrzeniu odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji; zmiany procedury i harmonogramu negocjacji.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA