PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Potężny projekt w centrum Poznania nabiera kształtów

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 mar 2014 10:59

Za kilka miesięcy zostanie ogłoszony jeden z największych konkursów urbanistycznych ostatnich lat w Polsce. Chodzi o zagospodarowanie ok. 50 ha terenu w centrum Poznania, który należy do PKP, miasta i spółki ZNTK Nieruchomości, której współwłaścicielem jest Marek Falenta.

REKLAMA

Właściciele gruntów planują rozpisanie międzynarodowego konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji ich zagospodarowania.

- To strategiczny teren w mieście, wobec czego wspólnie z miastem i PKP w niedługim czasie będziemy podpisywali porozumienie co do warunków konkursu. Chcielibyśmy, żeby rozstrzygnął się do września i po tym terminie będziemy występowali o warunki zabudowy - informuje Jarosław Fijałkowski, CEO spółki Real2B, której założycielem jest Marek Falenta.

Wstępne plany zakładają budowę powierzchni handlowych, biurowych, mieszkaniowych oraz hotelu.

Jak informuje Fijałkowski, 20 ha należy do PKP Nieruchomości, kolejne 20 ha ZNTK i kilka hektarów do miasta Poznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA