PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powojskowe nieruchomości czekają na inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 cze 2012 10:46

Powojskowe nieruchomości czekają na inwestorów

W zasobach Agencji Mienia Wojskowego znajdują się tereny inwestycyjne o powierzchni 6,2 tys. ha oraz 2,6 tys. budynków o łącznej powierzchni 1,2 mln mkw. Ich łączna wartość rynkowa jest szacowana na ok. 1,5 mld zł. W tym roku agencja planuje uzyskać ze sprzedaży nieruchomości 170 mln zł. Wiele z nich nadaje się pod budowę hoteli, biurowców bądź magazynów.

REKLAMA

Jakie nieruchomości spotykają się dziś z największym zainteresowaniem inwestorów?

Największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się nieruchomości o powierzchni do 0,5 ha, położone na terenie dużych miast.

Wśród najbardziej popularnych lokalizacji są Warszawa, Wrocław i Poznań, ale swoich zwolenników mają też tereny i obiekty w mniejszych miastach, gdzie inwestują lokalni deweloperzy.

W ubiegłym roku sukcesem zakończyło się kilka przetargów na działki w mniejszych ośrodkach jak np. Ostrów Wielkopolski czy Słupsk, gdzie agencja odnotowała dużą liczbę transakcji.

Poszukiwane są głównie działki niezabudowane lub zabudowane, ale nadające się do adaptacji. 

Oferta AMW adresowana jest nie tylko do największych rynkowych graczy, ale też mniejszych firm i indywidualnych przedsiębiorców, którzy działają na poziomie lokalnym i skupiają się na inwestowaniu w mniejsze nieruchomości.

Czy zakupem takich terenów są zainteresowani także międzynarodowi inwestorzy?

Chociaż większość naszych klientów stanowią podmioty z Polski, niektórymi nieruchomościami interesują się także firmy zagraniczne lub z dużym udziałem obcego kapitału.

Dla tych, którzy chcą ulokować pieniądze w nieruchomości, mamy np. ofertę we Wrocławiu. Działki przy ul. Zwycięskiej z możliwością adaptacji terenu pod zabudowę mieszkaniową, kolejne tereny przy ul. Granicznej - w bliskim sąsiedztwie lotniska Strachowice i zdecydowanie najbardziej interesujące dla inwestorów - działki na Kępie Mieszczańskiej z funkcją mieszkalno-biurową. Kępa Mieszczańska to jedyna tego rodzaju nieruchomość w Polsce - wyspa w centrum miasta położona w rozwidleniu rzeki w odległości 5 minut od wrocławskiej starówki.

Jak wygląda potencjał inwestycyjny nieruchomości AMW w 2012 roku?

Aktualnie w zasobie AMW znajdują się nieruchomości o powierzchni gruntu 6,2 tys. ha oraz 2,6 tys. budynków o łącznej powierzchni 1, 2 mln mkw. Łączna wartość rynkowa tego zasobu jest szacowana na ok. 1,5 mld zł.

W ofercie agencji znaleźć można tereny inwestycyjne, obiekty, które sprzyjają adaptacji pod funkcje administracyjno-biurowe, usługowe i magazynowe, działki przeznaczone na działalność rekreacyjno-wypoczynkową czy obszary pod zabudowę mieszkaniową.

93 proc. przychodów ze sprzedaży powojskowych nieruchomości i rzeczy ruchomych trafia na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. Dotychczas AMW przekazała na jego rzecz blisko 1,4 mld złotych.

Które nieruchomości AMW mają największy potencjał, jeśli chodzi o budowę hoteli?
  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA