PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstają strefy przedsiębiorczości nad Jeziorem Krzywe

  • Autor: olsztyn.wm.pl
  • 17 lip 2013 18:46

Jak informuje portal olsztyn.wm.pl, w ramach zagospodarowania terenów nad jeziorem Krzywe do końca września tego roku gotowe będą działki pod działalność stref przedsiębiorczości. Dzięki nim nad brzegami jeziora będą mogły powstać hotele i restauracje, ośrodki SPA oraz nowa baza sportowo-rekreacyjna. Działki mają być sprzedawane lub dzierżawione już od tego roku.

REKLAMA

Prace są już na ostatniej prostej. Potrwają do końca września, czytamy na stronach portalu olsztyn.wm.pl.  - Strefy przedsiębiorczości, to jeden z najważniejszych projektów realizowanych przez nas w ostatnich latach, mówi w rozmowie z portalem Piotr Grzymowicz, prezydent miasta. Panuje przecież opinia, że Olsztyn nie wykorzystuje w pełni swoich zasobów naturalnych i położenia. Ta inwestycja ma to zmienić, dodaje.

Chodzi o tzw. strefy przedsiębiorczości, które od kilkunastu miesięcy powstają nad Jeziorem Krzywym. Dzięki nim, tereny wokół jeziora mają się stać kompleksowo przygotowanymi działkami dla przyszłych inwestorów, którzy wybudują w Olsztynie hotele i restauracje, ośrodki SPA oraz nowe bazy sportowo-rekreacyjne. - Termin zakończenia inwestycji to koniec września - zapowiada prezydent. - Już jesienią będziemy chcieli zainteresować przygotowanymi terenami inwestorów. Na pewno ruszymy z kampanią informacyjną w mediach, będziemy również ogłaszali przetargi.

W sumie do sprzedaży lub wieloletniej dzierżawy ma być przeznaczonych dziesięć wyjątkowo atrakcyjnych działek w trzech miejscach: w pobliżu plaży miejskiej, nad Zatoką Miłą i obok przystani Słoneczna Polana, informuje portal.

Prezydent dodaje, że oprócz uzbrojenia terenów w sieci (wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektroenergetyczną oraz teletechniczną) do przygotowywanych działek zostaną również doprowadzone ścieżki spacerowe, drogi rowerowe i nowe jezdnie. - W pobliżu każdej ze stref powstaną również duże parkingi. Staraliśmy się, aby przygotowywanie stref przedsiębiorczości zsynchronizować z trwającą już również od kilku miesięcy budową całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym. To inna inwestycja, ale z pewnością oba projekty są ze sobą kompatybilne. Mają przecież sprawić, że brzegi jeziora staną się atrakcyjniejsze i bardziej uporządkowane niż dotychczas, dodaje prezydent.

Miasto liczy, że przygotowywanymi działkami zainteresują się przede wszystkim inwestorzy z branży turystycznej, rekreacyjnej i sportowej. Takie są zresztą zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego, czytamy w artykule.

Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym, na plaży miejskiej i przy ul. Jodłowej, ma potrwać do września przyszłego roku. Z kolei działki przygotowywane pod działalność stref przedsiębiorczości mają być sprzedawane lub dzierżawione już od tego roku.

 

 

 Przeczytaj cały tekst: Inwestycja nad Krzywym. Sprawdź, jak idą pracę i co powstanie! - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/163477,Inwestycja-nad-Krzywym-Sprawdz-jak-ida-prace-i-co-powstanie.html#ixzz2ZJx6QvFN

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA