PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstała strefa aktywności gospodarczej w Trzebini

  • Autor: PAP
  • 30 sie 2013 13:19

42 hektary na terenach poprzemysłowych zajmuje strefa aktywności gospodarczej, która rozpoczęła działalność w Trzebini (woj. małopolskie). Władze samorządowe przewidują, że do końca 2018 roku w zakładach uruchomionych na tym obszarze znajdzie pracę prawie 250 osób.

REKLAMA

Jak zaznaczył burmistrz Trzebini Stanisław Szczurek, jest to pierwsza z trzech stref aktywności gospodarczej, które władze Trzebini tworzą z wykorzystaniem funduszy unijnych. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorcy zyskają lepsze warunki do inwestowania, a lokalna społeczność - nowe miejsca pracy.

Przygotowanie strefy kosztowało w sumie blisko 8,5 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosło prawie 6,8 mln zł.

W ramach inwestycji zbudowano nowe ulice dojazdowe do strefy, zmodernizowano już istniejące, wykonano kanalizację deszczową, chodniki dla pieszych oraz zamontowano oświetlenie uliczne. Strefa powstała na ternach po byłych Zakładach Metalurgicznych, Gumowni i Zakładach Tłuszczowych.

Władze Trzebini podkreślają, że należy ona do najaktywniejszych gmin w województwie małopolskim pod względem ilości terenów przygotowywanych i udostępnianych pod potrzeby inwestorów. Obecnie trwa tam budowa kolejnych dwóch stref aktywności gospodarczej.

Pierwsza z nich powstaje na 17 hektarach pomiędzy autostradą A4 a ulicą Tuwima na tzw. Miechowie, które zostały włączone do krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakończenie inwestycji planowane jest w grudniu 2013 roku. W strefie mają powstać co najmniej 294 nowe miejsca pracy. Koszt inwestycji to prawie 3,4 mln zł, z czego 2 mln stanowi unijne dofinansowanie.

Kolejna trzebińska strefa aktywności gospodarczej powstanie na liczących 27 hektarów terenach po byłych Zakładach Surowców Ogniotrwałych "Górka". Inwestycja, która ma zostać ukończona w drugim kwartale 2015 roku powinna przynieść co najmniej 146 nowych miejsc pracy. Jej wartość to prawie 2,7 mln zł, w tym 2,3 mln zł dofinansowania UE.

Według danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w latach 2009 - 2013 władze regionalne wsparły 12 projektów utworzenia stref aktywności gospodarczej w 11 gminach. W Małopolsce funkcjonują obecnie 44 strefy aktywności gospodarczej, zlokalizowane w 34 gminach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA