PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznań szuka inwestorów

  • Autor: poznan.pl
  • 13 mar 2018 08:46

Poznań szuka inwestorów Fot. UM Poznań

Poznań chce zainteresować ich swoja ofertą inwestycyjną podczas MIPIM. Jedną z ciekawszych propozycji miasta jest teren Wolnych Torów, dla którego powstała niedawno nowa koncepcja urbanistyczna, przygotowana przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. Na terenach pokolejowych ma powstać zupełnie nowa dzielnica, stanowiąca zielony łącznik pomiędzy Wildą a Łazarzem.

REKLAMA

W promowanej ofercie Poznania na MIPIM znajdują się działki pod zabudowę usługową, hotelową, mieszkaniową wielorodzinną, mieszkaniową jednorodzinną, mieszkaniowo-usługową, rekreacyjną i przemysłowo-logistyczną. Łącznie to aż 42 oferty inwestycyjne. Na stoisku Poznania, przygotowanym we współpracy z Wielkopolskim Centrum Wspierania Inwestycji, promowane będą również oferty Metropolii Poznań.

- Jako Miasto chcemy przyciągać inwestorów z różnych branż. W ostatnim czasie widoczne jest ożywienie branży biurowej i hotelowej w Poznaniu. W tej chwili w trakcie realizacji mamy ponad 100 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Na rynku wciąż jest jeszcze dużo przestrzeni na kolejne projekty - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, które zorganizowało udział Miasta w targach.

I dodaje: MIPIM to miejsce, gdzie spotykają się inwestorzy i deweloperzy z całego świata. Naszym zadaniem jest przekonać ich, że Poznań ma najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Prezentujemy ofertę nieruchomości, ale także rozmawiamy o tym, co wyróżnia nas na mapie Europy, czyli o stabilnej sytuacji gospodarczej Miasta, wykwalifikowanej kadrze pracowników, czy świetnej lokalizacji.

Cztery dni targów będą bardzo intensywne. Prezydent Jacek Jaśkowiak weźmie udział w panelu dyskusyjnym nt. wyzwań stojących przed regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Panel organizuje wydawnictwo Poland Today, a wśród zaproszonych gości jest m.in. mer Kijowa Witalij Kliczko. Ponadto Prezydent spotka się z przedstawicielami firm z branży nieruchomości obecnymi w Poznaniu, m.in. Skanska, Vastint, Immobel czy Echo Investment oraz z firmami, które dopiero rozważają wejście na rynek poznański.

Podczas targów MIPIM odbędzie się również wręczenie nagród fDI European Cities and Regions of the Future 2018/19. W rankingu przygotowanym przez dziennikarzy The Financial Times, Poznań znalazł się na trzecim miejscu w kategorii "Przyjazne dla biznesu", wśród miast powyżej 350 tys. mieszkańców.

Na targach MIPIM prezentują się wszystkie duże miasta Polski - Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Łódź. Poznań z pewnością zostanie zauważony przez uczestników targów. Na rewersie ich identyfikatorów znajdzie się bowiem zaproszenie do odwiedzenia stoiska Poznania.

Targi MIPIM są priorytetowe w zakresie pozyskiwania kontaktów z potencjalnymi inwestorami. Dzięki udziałowi Miasta w międzynarodowych targach nabywcę znalazła nieruchomość dawnego szpitala przy ul. Szkolnej. W tym roku MIPIM odwiedzą uczestnicy z ponad 100 krajów. Odbędzie się ponad 100 konferencji, w których wystąpi ponad 360 mówców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA