PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznańskie Wolne Tory wciąż w zawieszeniu

  • Autor: gazeta.pl
  • 05 sie 2013 15:20

Przeciąga się w czasie opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla Wolnych Torów - terenów o powierzchni ponad 100 ha zlokalizowanych w bliskiej odległości od centrum Poznania - pisze gazeta.pl. Na tak olbrzymiej powierzchni mogłyby powstać hotele, obiekty handlowe czy mieszkaniowe. Wciąż jednak brakuje porozumienia ze strony urzędników i przedstawicieli PKP.

REKLAMA

W 2010 roku właściciel gruntów - PKP doszedł do porozumienia z władzami Poznania w sprawie ustalenia wspólnej strategii rozwoju ponad 100 ha terenów inwestycyjnych. Deklarowano, że na Wolnych Torach powstaną obiekty handlowe, hotelowe i prawdopodobnie mieszkania. Z szumnych zapowiedzi nie zrealizowano jednak wiele.

W 2013 roku stworzono specjalny zespół, w którego skład wchodzili przedstawiciele miasta i PKP. Od czerwca zebrał się jednak tylko raz. W czasie spotkania ustalono m.in., że zawieszone zostaną projektanta, który stworzy wizję zagospodarowania obszaru. Zespół chce wcześniej uzgodnić najważniejsze punkty dotyczące inwestycji.

Przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń mają nadzieję, że w dyskusję nad przyszłością obszaru włączeni zostaną mieszkańcy.

W tym momencie jedyną firmą, która inwestuje na Wolnych Torach, jest Trigranit z inwestycją Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, w której skład wchodzi m.in. galeria handlowa Poznań City Center.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA