PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prace nad budową w Kielcach laboratoriów Głównego Urzędu Miar w toku

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Urząd Miasta Kielce
  • 25 wrz 2017 08:53

Prace nad budową w Kielcach laboratoriów Głównego Urzędu Miar w toku

Stan przygotowań do inwestycji pn. Budowa Kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar  w Kielcach był głównym tematem konferencji, która odbyła się w czwartek 21 września. Kielce wygrały rywalizację z innymi miastami wojewódzkimi odnośnie lokalizacji nowej siedziby Centralnego Laboratorium Głównego Urzędu Miar. To niezwykle istotna inwestycja w skali całego regionu i kraju.

REKLAMA

21 września odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, województwa i GUM. Na spotkaniu byli także obecni rektorzy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej, którzy podpisali z Prezesem GUM Włodzimierzem Lewandowskim porozumienie inicjujące współpracę. Rektor Politechniki Wiesław Trąmpczyński zapowiedział uruchomienie nowego kierunku - metrologii, na którym będą kształcić się przyszli pracownicy GUM.

Główny Urząd Miar poszukiwał nowej lokalizacji, która spełniałaby wyśrubowane wymogi - m.in. stabilność sejsmiczną gruntu. Oferta Miasta Kielce okazała się najlepsza - nie tylko ze względu na uwarunkowania geograficzne, ale także przychylność i otwartość lokalnych partnerów. Ważnym aspektem jest także korzystne usytuowanie miasta - w otoczeniu ważnych aglomeracji tj. Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice. Dzięki ostatnim inwestycjom drogowym w obrębie trasy ekspresowej S7 dojazd do tych miast jest coraz bardziej komfortowy.

Na potrzeby nowej inwestycji przekazane zostanie 14 ha terenów inwestycyjnych. Całość prac ma zakończyć się w 2021 roku. Uruchomione tu nowoczesne laboratoria pomiarowe będą współpracować z podobnymi ośrodkami w całej Europie. Do Kielc trafi m.in. jedna z dwóch w kraju fontann cezowych, czyli ultraprecyzyjny zegar, który nie spóźnia się o sekundę przez co najmniej 100 milionów lat.

Obecność instytucji to wielka szansa dla Kielc, dotychczasowe doświadczenia na świecie pokazują, iż takie inwestycje stają się impulsem do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw i instytutów skupiających się wokół GUM. Zarówno władze miasta Kielce jak i kieleckie uczelnie rozpoczęły już przygotowania, aby tę szansę jak najlepiej wykorzystać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA