PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Premier: przygotujemy dodatkowe zachęty do inwestowania w strefach

  • Autor: PAP
  • 05 sie 2013 09:17

Premier Donald Tusk zapowiedział w sobotę w Łowiczu, że przygotowane zostaną dodatkowe zachęty dla inwestorów, którzy zdecydują się w najbliższym czasie na inwestowanie w Polsce. Jak mówił, ma to m.in. polepszyć sytuację na rynku pracy. Wychodzimy z kryzysu - podkreślił.

REKLAMA

Premier spotkał się w Łowiczu z przedstawicielami 14 specjalnych stref ekonomicznych funkcjonujących na terenie Polski (Łowicz jest jedną z takich podstref).

"Zastanawialiśmy się, co jeszcze możemy zrobić, aby tych inwestycji było więcej. Zależy mi na tym, aby te inwestycje pojawiały się teraz, kiedy mamy największe problemy na rynku pracy. Dlatego będziemy przygotowywali dodatkowe zachęty, ulgi, bonusy dla tych inwestorów, którzy zdecydują się w najbliższym czasie na inwestycje w Polsce. A jest się o co bić" - powiedział Tusk na sobotniej konferencji prasowej.

Mówiąc o spotkaniu przyznał też, że usłyszał wiele uwag krytycznych na temat administracji, która potrzebuje zbyt dużo czasu na podejmowanie stosownych decyzji. Tusk przypomniał, że podjęto decyzję o przedłużeniu działania stref ekonomicznych do roku 2026 roku. Jak ocenił, Polska może stać się "rajem inwestycyjnym" w UE. Jak podał, w latach 2008-2013 wzrost bezpośrednich inwestycji zagranicznych w naszym kraju osiągnął wartość 155 miliardów euro.

W Polsce funkcjonuje 14 specjalnych stref ekonomicznych, które zajmują 16 tys. ha. Strefy zlokalizowane są na terenach 146 miast i 210 gmin. Do I kw. 2013 r. przedsiębiorcy działający na ich terenie zainwestowali blisko 88 mld zł i utworzyli 185 tys. miejsc pracy. Przez niemal 16 lat istnienia ŁSSE wydała w sumie ponad 200 zezwoleń na działalność w strefie, która składa się z ponad 40 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Działające w niej firmy przeprowadziły lub zadeklarowały inwestycje o łącznej wartości ponad 10 mld zł i utworzyły 26 tys. miejsc pracy.

Szef rządu przyjechał do Łowicza również, aby odwiedzić nową bazę logistyczno-magazynową firmy United Oilfield Services. United Oilfield Services (UOS) to firma oferująca usługi związane z poszukiwaniem i udostępnianiem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej. Bazuje ona na amerykańskich technologiach i doświadczeniu i oferuje usługi dla firm posiadających koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA