PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Premier Tusk o katowickiej strefie ekonomicznej i Euro-Park Mielec

  • Autor: PAP
  • 21 sty 2014 11:36

Premier Donald Tusk poinformował, że na wtorkowym posiedzeniu rządu poruszy kwestię poszerzenia dwóch stref ekonomicznych: Euro-Park Mielec oraz katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej.

REKLAMA

Tusk był pytany we wtorek na konferencji prasowej w Częstochowie, kiedy rząd podejmie decyzje w sprawie poszerzenia dwóch stref ekonomicznych: Euro-Park Mielec i katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej.

"Na dzisiejszym spotkaniu z seniorami (w Częstochowskim Centrum Aktywności Seniora) byli obecni gospodarze Częstochowy, parlamentarzyści i ten temat się pojawił. Bezpośrednio stąd będę jechał na posiedzenie rządu i w punkcie +sprawy bieżące+, a więc nieplanowane, poruszę tę kwestię (poszerzenia stref ekonomicznych) i będę oczekiwał pilnej odpowiedzi od wszystkich urzędników odpowiedzialnych za ten proces" - powiedział szef rządu.

"Jeśli nie ma żadnych innych przeszkód (w sprawie poszerzenia stref ekonomicznych), a tutaj się dowiaduję, że nie ma właściwie żadnej przeszkody, poza być może prestiżową przepychanką w urzędach, no to będę się starał to dzisiaj rozstrzygnąć jednoznaczną decyzją" - dodał premier.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje ona prawie 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów przekroczyły 5,9 mld zł, a zatrudnienie sięgnęło ponad 21 tys. osób. Do tej pory wydano ponad 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Istniejąca od 1996 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to największa wśród wszystkich polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji i stworzonych miejsc pracy. Zrealizowane tu inwestycje kosztowały w sumie ok. 21 mld zł. 60 proc. inwestorów i nakładów inwestycyjnych dotyczy sektora motoryzacyjnego. W KSSE zrealizowano dotąd ponad 230 projektów, dających ponad 50 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA