PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Chorzowa kusi deweloperów gruntami inwestycyjnymi

  • Autor: PAP
  • 07 lis 2012 18:29

200 listów do potencjalnych inwestorów zamierza wysłać w najbliższym czasie prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Ma w nich przedstawić atuty miasta i jego ofertę inwestycyjną - obejmującą kilkadziesiąt hektarów gruntów.

REKLAMA

"Mam nadzieję, że jeżeli te listy własnoręcznie podpiszę i zaadresuję, będą w inny sposób odbierane przez potencjalnych zainteresowanych. Mam nadzieję, że list podpisany przez prezydenta będzie zachętą, żeby się spotkać" - akcentował w środę Kotala.

Tego dnia prezydent podpisał w urzędzie miasta pierwszych kilka listów. Zaczynają się one od słów: "Szanowny Panie prezesie, piszę do Pana z Chorzowa, miasta, o które zapewne kojarzy się Panu...". Dalej wymieniane są atuty miasta, m.in. dobra komunikacja (autostrada A4, łącząca śląskie miasta Drogowa Trasa Średnicowa, a także gęsta sieć dróg) oraz zaplecze kulturalne, sportowe i rekreacyjne.

Listy mają być wysyłane w zindywidualizowanych kopertach, wraz z kompletem informacji o Chorzowie i możliwościach inwestycji w tym mieście - zawartym na przenośnej pamięci.

Prezydent Chorzowa wskazał, że akcja wysyłania listów to kolejny etap kampanii promującej wystawione do sprzedaży miejskie tereny. Dotychczasowe działania - m.in. współfinansowane środkami unijnymi - poskutkowały zainteresowaniem częścią nieruchomości, których nie udawało się sprzedać w poprzednich latach.

Jak przypomniał zastępca prezydenta ds. gospodarczych Marcin Michalik, miasto sprzedało niedawno m.in. działki w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej i ul. Działkowej. Innym, trzyhektarowym terenem w dzielnicy Chorzów Stary jest zainteresowana firma z branży produkcyjnej.

Planowane są również prywatne inwestycje w pobliżu hotelu sieci Best Western, na terenie dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich. Inwestor ma tam wybudować 18-piętrowy wieżowiec biurowo-hotelowy (o powierzchni całkowitej 11 tys. m kw.) oraz zespół sal konferencyjnych (o powierzchni 2,5 tys. m kw.).

Prócz tego miasto oferuje przedsiębiorcom kilkadziesiąt hektarów, na których mogą powstać centra logistyczne, fabryki, biurowce czy centra usługowo-handlowe. Można ich szukać np. na stronie internetowej chorzowskiego magistratu, w zakładce "tereny".

Znajdują się tam trzy lokalizacje pod bazy, składy, przemysł nieuciążliwy czy rzemiosło, 12 miejsc pod zabudowę mieszkaniową oraz 13 - pod usługi. Po kliknięciu na ofertę pokazuje się opis działki, jej powierzchnia, sąsiedztwo, sposób dojazdu, możliwości formy nabycia, a także odnośnik do internetowego serwisu miejskich map, gdzie tereny inwestycyjne naniesiono jako jedną z warstw.

Niedawno Chorzów - wspólnie z władzami woj. śląskiego i Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz kilkunastoma innymi samorządami z regionu - uczestniczył w tegorocznych targach nieruchomości w Monachium. Miasto chce nawiązać współpracę z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pracuje też nad wnioskiem o włączenie części miejskich terenów, m.in. dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich, do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA