PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Krakowa: Opieka nad inwestorami jest bardzo ważna

  • Autor: Propertynews.pl, Emilia Wiśniewska
  • 29 sie 2014 08:37

Prezydent Krakowa: Opieka nad inwestorami jest bardzo ważna

Kraków stawia na zrównoważony rozwój gospodarczy i tworzenie miasta przyjaznego mieszkańcom - obywatelskiego, kreatywnego, aktywnego gospodarczo i stosującego rozwiązania smart. - Doceniają to inwestorzy - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jacek Majchrowski, prezydent miasta.

REKLAMA

Jakie największe inwestycje miejskie były realizowane w Krakowie w ostatnim roku?

Będące na ukończeniu Centrum Kongresowe ICE, oddana do użytku hala widowiskowo-sportowa Kraków - Arena, budowana Ekospalarnia Kraków, trwająca modernizacja linii tramwajowej i ciągu drogowego na odcinku Rondo Mogilskie - al. Jana Pawła II - Plac Centralny z budową ścieżki rowerowej i systemu sterowania ruchem, budowana linia szybkiego tramwaju na odcinku Lipska - Wielicka wraz z estakadą nad magistralą kolejową - to największe inwestycje.

Liczymy, że przyszły rozwój miasta będzie opierał się na czterech strategicznych projektach: Balice, Park Rzeki Wisły, Płaszów-Rybitwy i Kraków - Nowa Huta Przyszłości. Wszystkie są zawarte w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta.

Jaka jest strategia kreowania marki miasta Kraków?

Stawiamy na zrównoważony rozwój gospodarczy i stworzenie miasta przyjaznego mieszkańcom, obywatelskiego, kreatywnego, aktywnego gospodarczo i stosującego rozwiązania smart. Doceniają to inwestorzy - przypomnę, że sama branża outsourcingowa zatrudnia w naszym mieście 33 tys. pracowników.

Wspieramy rozwój innowacyjności i współpracę środowisk biznesowych z naukowymi, a opracowywana nowa Strategia Rozwoju Krakowa przyjmuje inteligentny wzrost gospodarczy oparty na teleinformatyce, zaawansowanej produkcji i świadczeniu usług, rozwiniętych przestrzeniach biznesowych - parkach technologicznych, inkubatorach przedsiębiorczości, inicjatywach klastrowych, środowisku technologicznych start-up-ów - e-biznesu, e-handlu, innowacyjnych rozwiązaniach ICT, wysokim potencjale branży kreatywnej czy transferze technologii i wiedzy.

Jakie zachęty dla inwestorów w mieście są najbardziej skuteczne?

Bardzo ważna jest opieka nad inwestorami i pomoc w procesie inwestycyjnym świadczona przez Centrum Obsługi Inwestora (COI), działającym w Urzędzie Miasta Krakowa.

Nieoceniony jest także Punkt Obsługi Przedsiębiorców, tzw. „jedno okienko", gdzie można załatwić wszystkie formalności związane z zakładaniem działalności gospodarczej.

Proces wspomaga także interaktywny serwis Obserwatorium, który pozwala inwestorowi otrzymać pełne wiadomości o wybranej działce. Miasto prowadzi ponadto cykl warsztatów z przedsiębiorcami, podczas których urzędnicy omawiają najważniejsze sprawy i problemy związane z postępowaniami.

  • 1
  • 2
  • krakers 2014-08-30 15:08:33
    Prezydent chyba zapomniał o świetnych przykładach opieki nad inwestorami w takich projektach jak szkieletor, hotel cracovia czy forum ...
  • kibic 2014-08-29 16:01:40
    To może tak wypada podać nazwę paru tych firm, które to niby zainwestowały w Krakowie swoją kasę! I nie podpierać się ciągle BPO, bo biura nie wymagają wielkiego kapitału do zainwestowania a biurowce budują im inne firmy pod najem. Czy mamy jakąś wielką inwestycję np.green-field ostatnimi czasy w Krakowie? A jakieś znane firmy zagraniczne, które przybyły aby tutaj zainwestować w ciągu ostatnich 2-3 lat?


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA