PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Krakowa: Opieka nad inwestorami jest bardzo ważna

  • Autor: Propertynews.pl, Emilia Wiśniewska
  • 29 sie 2014 08:37

Prezydent Krakowa: Opieka nad inwestorami jest bardzo ważna

Kraków stawia na zrównoważony rozwój gospodarczy i tworzenie miasta przyjaznego mieszkańcom - obywatelskiego, kreatywnego, aktywnego gospodarczo i stosującego rozwiązania smart. - Doceniają to inwestorzy - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jacek Majchrowski, prezydent miasta.

REKLAMA

Jakie największe inwestycje miejskie były realizowane w Krakowie w ostatnim roku?

Będące na ukończeniu Centrum Kongresowe ICE, oddana do użytku hala widowiskowo-sportowa Kraków - Arena, budowana Ekospalarnia Kraków, trwająca modernizacja linii tramwajowej i ciągu drogowego na odcinku Rondo Mogilskie - al. Jana Pawła II - Plac Centralny z budową ścieżki rowerowej i systemu sterowania ruchem, budowana linia szybkiego tramwaju na odcinku Lipska - Wielicka wraz z estakadą nad magistralą kolejową - to największe inwestycje.

Liczymy, że przyszły rozwój miasta będzie opierał się na czterech strategicznych projektach: Balice, Park Rzeki Wisły, Płaszów-Rybitwy i Kraków - Nowa Huta Przyszłości. Wszystkie są zawarte w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta.

Jaka jest strategia kreowania marki miasta Kraków?

Stawiamy na zrównoważony rozwój gospodarczy i stworzenie miasta przyjaznego mieszkańcom, obywatelskiego, kreatywnego, aktywnego gospodarczo i stosującego rozwiązania smart. Doceniają to inwestorzy - przypomnę, że sama branża outsourcingowa zatrudnia w naszym mieście 33 tys. pracowników.

Wspieramy rozwój innowacyjności i współpracę środowisk biznesowych z naukowymi, a opracowywana nowa Strategia Rozwoju Krakowa przyjmuje inteligentny wzrost gospodarczy oparty na teleinformatyce, zaawansowanej produkcji i świadczeniu usług, rozwiniętych przestrzeniach biznesowych - parkach technologicznych, inkubatorach przedsiębiorczości, inicjatywach klastrowych, środowisku technologicznych start-up-ów - e-biznesu, e-handlu, innowacyjnych rozwiązaniach ICT, wysokim potencjale branży kreatywnej czy transferze technologii i wiedzy.

Jakie zachęty dla inwestorów w mieście są najbardziej skuteczne?

Bardzo ważna jest opieka nad inwestorami i pomoc w procesie inwestycyjnym świadczona przez Centrum Obsługi Inwestora (COI), działającym w Urzędzie Miasta Krakowa.

Nieoceniony jest także Punkt Obsługi Przedsiębiorców, tzw. „jedno okienko", gdzie można załatwić wszystkie formalności związane z zakładaniem działalności gospodarczej.

Proces wspomaga także interaktywny serwis Obserwatorium, który pozwala inwestorowi otrzymać pełne wiadomości o wybranej działce. Miasto prowadzi ponadto cykl warsztatów z przedsiębiorcami, podczas których urzędnicy omawiają najważniejsze sprawy i problemy związane z postępowaniami.

  • 1
  • 2
  • krakers 2014-08-30 15:08:33
    Prezydent chyba zapomniał o świetnych przykładach opieki nad inwestorami w takich projektach jak szkieletor, hotel cracovia czy forum ...
  • kibic 2014-08-29 16:01:40
    To może tak wypada podać nazwę paru tych firm, które to niby zainwestowały w Krakowie swoją kasę! I nie podpierać się ciągle BPO, bo biura nie wymagają wielkiego kapitału do zainwestowania a biurowce budują im inne firmy pod najem. Czy mamy jakąś wielką inwestycję np.green-field ostatnimi czasy w Krakowie? A jakieś znane firmy zagraniczne, które przybyły aby tutaj zainwestować w ciągu ostatnich 2-3 lat?


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA