PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prime Property Prize 2012: Wrocław Miastem Przyjaznym Inwestorom

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 wrz 2012 19:34

Prime Property Prize 2012: Wrocław Miastem Przyjaznym Inwestorom

Wrocław otrzymał nagrodę w konkursie Prime Property Prize 2012 w kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom, organizowanym przez portal Propertynews.pl. Ogłoszenie zwycięzcy miało miejsce w trakcie uroczystej gali, która odbyła się podczas pierwszego dnia konferencji Property Forum, w dniu 18 września w Warszawie.

REKLAMA

Wyróżnienie zostało przyznane za działania na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego, tworzenia warunków do zwiększenia aktywności inwestorów, jakości obsługi przedsiębiorców oraz za sprawne realizowanie procedur administracyjnych.

- Dla deweloperów powierzchni komercyjnej jakość współpracy z lokalnymi władzami to jeden z najważniejszych argumentów decydujących o wyborze danej lokalizacji. Dobry klimat inwestycyjny miasta to z pewnością jeden z największych atutów Wrocławia. O tym jak wysoką pozycję tegoroczny laureat statuetki Primie Property Prize zajmuje na inwestycyjnej mapie Polski świadczy m.in. to, że w ostatnich latach w aglomeracji tej 12 zagranicznych firm zainwestowało 100 mln euro lub więcej - powiedziała Anna Popek podczas wręczania nagrody Jarosławowi Obremskiego, Senatorowi Rzeczypospolitej Polskiej, który reprezentował Prezydenta Miasta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza.

- Wrocław w 2016 roku będzie Europejską Stolicą Kultury – więc świetność własności niech przejawia się świetnością architektury. Niech to, co budujecie, zachwyca mieszkańców i następne pokolenia - powiedział Jarosław Obrembski.

Wrocław stanął w szranki z takimi nominowanymi miastami jak:

Katowice

ŁódźŸ

Grodzisk Mazowiecki

Gdańsk

Świdnica

Rzeszów

Poznań

Gorzów Wielkopolski

Sopot

Legnica

Opole

Piła

To pierwsza edycja konkursu Prime Property Prize, który jest częścią konferencji Property Forum dotyczącej rynku nieruchomości komercyjnych. Ma on za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

- Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce dojrzewa coraz szybciej i nie pozostawia już miejsca na nieprzemyślane inwestycje. Projekty, które zostały wyłonione w konkursie Prime Property Prize 2012, są drogowskazem najlepszych przedsięwzięć i praktyk na polskiej mapie inwestycji komercyjnych. Naszym zamierzeniem jest, by statuetka ta stała się prestiżowym wyróżnieniem dla całej branży w Polsce - komentuje Robert Posytek, redaktor naczelny Propertynews.pl.

Propertynews.pl, działającym w ramach Grupy PTWP SA, to serwis o rynku nieruchomości komercyjnych, a także organizator konferencji Property Forum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA