PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prime Property Prize: Lublin walczy o tytuł "Miasta przyjaznego inwestorom"

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 sie 2014 09:59

Prime Property Prize: Lublin walczy o tytuł "Miasta przyjaznego inwestorom"

Obecnie Lublin jest jednym z miast o największej dynamice inwestycji. Od 2011 r. władze miasta przeznaczyły na inwestycje łącznie ponad 2,2 mld zł. Sukcesywnie rok do roku zwiększana jest wysokość tych wydatków, które w budżecie na 2014 rok osiągnęły rekordowy poziom 37 proc. wydatków ogółem.

REKLAMA

To dało Lublinowi pozycję lidera pośród polskich metropolii pod względem wysokości wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na mieszkańca (2 250 zł). Wiele projektów jest realizowanych dzięki wsparciu ze środków unijnych. W ramach zakończonego w 2013 r. okresu programowania Lublin pozyskał łącznie ponad 1,5 mld zł dotacji UE.

ODDAJ GŁOS NA LUBLIN W KONKURSIE PRIME PROPERTY PRIZE 2014

Konsekwentny rozwój infrastruktury sprawił, że mieszkańcy, inwestorzy i turyści już dziś korzystają z uruchomionego w 2012 roku Portu Lotniczego Lublin. Trwają prace przy budowie obwodnicy miasta, kontynuowana jest również budowa dróg oraz ich modernizacja. Od 2011 roku w samym Lublinie powstało 78 km nowych dróg, a 27 km zostało zmodernizowanych. Intensywny rozwój infrastruktury i przyjazne warunki do inwestowania sprawiają, że Lublin radykalnie zmienia swoją pozycję na mapie Polski i Europy. Najbardziej widoczne inwestycje, to te, które zwiększają dostępność komunikacyjną miasta, zmieniają jego przestrzeń i pomagają rozszerzać ofertę kulturalną, rekreacyjną i sportową.

Modernizując infrastrukturę Lublin pamięta nie tylko o drogach, ale także o kulturze, sporcie i rekreacji. Lublin ma nowoczesny Stadion Miejski i budowany Basen Olimpijski z parkiem wodnym. Oba obiekty stworzą atrakcyjny kompleks rekreacyjno-sportowy i otworzą nowe możliwości dla rozwoju sportowej strony Lublina i Lubelszczyzny. Zrewitalizowane zabytki takie jak Teatr Stary czy Centrum Kultury służą mieszkańcom, artystom i kulturze.

Potencjał biznesowy Lublina tkwi również w prężnie funkcjonującej Podstrefie Lublin SSE Europark Mielec. Lubelska Podstrefa, zlokalizowana w pobliżu lotniska, budowanej północnej obwodnicy miasta i w ciągu drogi ekspresowej S17, obejmuje obecnie ponad 116 hektarów. Wszystkie działki na jej terenie są wyposażone w infrastrukturę niezbędną dla inwestorów. Obecnie działa tu 27 inwestorów, którzy zadeklarowali inwestycje na poziomie 812 mln złotych. Juz działające w Podstrefie firmy tworzą ponad 1115 miejsc pracy.

Inwestorzy otrzymują w Lublinie wymierne korzyści. Przede wszystkim niższe koszty pracy i utrzymania, dużą dostępność kapitału ludzkiego, a także specjalne ulgi dla firm rozpoczynających swoją działalność w strefie. Ważna jest także indywidualna opieka nad inwestorami, którzy otrzymują swojego project managera wspierającego ich w całym procesie lokowania oraz rozwoju inwestycji. Rozwijające się miasto przyciąga nowych inwestorów, którzy chętniej wybierają Lublin i korzystają z jego oferty.

ZWYCIĘZCÓW KONKURSU POZNAMY W TRAKCIE KONFERENCJI PROPERTY FORUM

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA