PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prime Property Prize: Lublin walczy o tytuł "Miasta przyjaznego inwestorom"

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 sie 2014 09:59

Prime Property Prize: Lublin walczy o tytuł "Miasta przyjaznego inwestorom"

Obecnie Lublin jest jednym z miast o największej dynamice inwestycji. Od 2011 r. władze miasta przeznaczyły na inwestycje łącznie ponad 2,2 mld zł. Sukcesywnie rok do roku zwiększana jest wysokość tych wydatków, które w budżecie na 2014 rok osiągnęły rekordowy poziom 37 proc. wydatków ogółem.

REKLAMA

To dało Lublinowi pozycję lidera pośród polskich metropolii pod względem wysokości wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na mieszkańca (2 250 zł). Wiele projektów jest realizowanych dzięki wsparciu ze środków unijnych. W ramach zakończonego w 2013 r. okresu programowania Lublin pozyskał łącznie ponad 1,5 mld zł dotacji UE.

ODDAJ GŁOS NA LUBLIN W KONKURSIE PRIME PROPERTY PRIZE 2014

Konsekwentny rozwój infrastruktury sprawił, że mieszkańcy, inwestorzy i turyści już dziś korzystają z uruchomionego w 2012 roku Portu Lotniczego Lublin. Trwają prace przy budowie obwodnicy miasta, kontynuowana jest również budowa dróg oraz ich modernizacja. Od 2011 roku w samym Lublinie powstało 78 km nowych dróg, a 27 km zostało zmodernizowanych. Intensywny rozwój infrastruktury i przyjazne warunki do inwestowania sprawiają, że Lublin radykalnie zmienia swoją pozycję na mapie Polski i Europy. Najbardziej widoczne inwestycje, to te, które zwiększają dostępność komunikacyjną miasta, zmieniają jego przestrzeń i pomagają rozszerzać ofertę kulturalną, rekreacyjną i sportową.

Modernizując infrastrukturę Lublin pamięta nie tylko o drogach, ale także o kulturze, sporcie i rekreacji. Lublin ma nowoczesny Stadion Miejski i budowany Basen Olimpijski z parkiem wodnym. Oba obiekty stworzą atrakcyjny kompleks rekreacyjno-sportowy i otworzą nowe możliwości dla rozwoju sportowej strony Lublina i Lubelszczyzny. Zrewitalizowane zabytki takie jak Teatr Stary czy Centrum Kultury służą mieszkańcom, artystom i kulturze.

Potencjał biznesowy Lublina tkwi również w prężnie funkcjonującej Podstrefie Lublin SSE Europark Mielec. Lubelska Podstrefa, zlokalizowana w pobliżu lotniska, budowanej północnej obwodnicy miasta i w ciągu drogi ekspresowej S17, obejmuje obecnie ponad 116 hektarów. Wszystkie działki na jej terenie są wyposażone w infrastrukturę niezbędną dla inwestorów. Obecnie działa tu 27 inwestorów, którzy zadeklarowali inwestycje na poziomie 812 mln złotych. Juz działające w Podstrefie firmy tworzą ponad 1115 miejsc pracy.

Inwestorzy otrzymują w Lublinie wymierne korzyści. Przede wszystkim niższe koszty pracy i utrzymania, dużą dostępność kapitału ludzkiego, a także specjalne ulgi dla firm rozpoczynających swoją działalność w strefie. Ważna jest także indywidualna opieka nad inwestorami, którzy otrzymują swojego project managera wspierającego ich w całym procesie lokowania oraz rozwoju inwestycji. Rozwijające się miasto przyciąga nowych inwestorów, którzy chętniej wybierają Lublin i korzystają z jego oferty.

ZWYCIĘZCÓW KONKURSU POZNAMY W TRAKCIE KONFERENCJI PROPERTY FORUM

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA