PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Producent części samochodowych uruchomi dużą fabrykę w wałbrzyskiej strefie

  • Autor: PAP
  • 05 mar 2018 07:38

Producent części samochodowych uruchomi dużą fabrykę w wałbrzyskiej strefie Fot. pixabay

Spółka Hengst Filter Polska kupiła 8 ha w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zamierza tam uruchomić w fabrykę filtrów do aut w Kątach. Budowa nowego zakładu ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, a produkcja, według planów spółki, powinna ruszyć w 2019 roku, po testowym uruchomieniu maszyn.

REKLAMA

Tereny, które w ramach licytacji kupiła spółka, znajdują się w podrawickich Kątach (Wielkopolskie), w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". Jak powiedział burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik, Hengst jest pierwszą firma, która zainwestuje (w SSE). Zaznaczył, że spółka w Rawiczu będzie m.in. produkowała wielofunkcyjne systemy filtracyjne oraz wkłady do filtrów samochodowych: oleju, powietrza, paliwa i kabinowych.

Kubik wskazał, że docelowo firma będzie chciała przyjąć 300 pracowników, głównie na stanowiskach produkcyjnych i pośrednio produkcyjnych, czyli m.in. stanowiskach operacyjnych, inżynieryjnych i montażowych, oraz stanowiskach administracyjnych.

Burmistrz wskazał, że gmina Rawicz od 2015 roku "przemodelowała podejście do inwestorów". Jak tłumaczył, pojawiło się specjalne biuro odpowiedzialne za obsługę firm oraz tych potencjalnie zainteresowanych. Gmina przygotowała ponadto plany miejscowe pod tereny inwestycyjne oraz uzbraja strefy w media. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA