PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum 2012: Dyrektor AMW o regionach z największą aktywnością inwestycyjną

  • Autor: Propertynews.pl (Grażyna Kuryłło)
  • 19 wrz 2012 21:40

Property Forum 2012: Dyrektor AMW o regionach z największą aktywnością inwestycyjną

W latach 2010-2012 największą aktywność inwestycyjną na rynkach lokalnych odnotowano w woj. zachodniopomorskim (21 proc.), dolnośląskim (21 proc.) i warmińsko-mazurskim (13 proc.). Te wyliczenia Agencji Mienia Wojskowego nie obejmują miast, które przyciągają najwięcej inwestycji, czyli Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Trójmiasta i Wrocławia.

REKLAMA

- Nie należy jednak tracić z pola widzenia bardzo atrakcyjnych terenów w mniejszych miejscowościach - uważa Zbigniew Prokopczyk, dyrektor Zespołu Gospodarki Nieruchomościami i Marketingu Agencji Mienia Wojskowego.

Agencja ma aktualnie ok. 6 tys. ha gruntów do sprzedania. Dominują grunty niezabudowane - 42 proc. na terenie gmin wiejskich i 58 proc. miejskich. Sporo nieruchomości znajduje się w centrach miast.

Przeważają tereny o powierzchni powyżej 10 ha, więc agencja przed sprzedażą zazwyczaj dzieli je na mniejsze działki.

- Głównym naszym odbiorcą są małe i średnie firmy oraz osoby fizyczne. Ostatnio spadło zainteresowanie naszą ofertą dużych firm - mówi Zbigniew Prokopczyk.

Do jednych z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, które posiada agencja, należy m.in. 21 działek o powierzchni od 2 tys. do 1,5 ha na cele usługowo-mieszkaniowe na półwyspie Helskim i 0,5 ha w Krakowie na ul. Rakowickiej, koło Dworca Kraków Główny.

Wciąż na inwestora czeka podwarszawska twierdza Modlin. Przetarg planowany jest na styczeń-luty 2013 r.

Tekst powstał dzięki debacie „Tereny inwestycyjne - atrakcyjność inwestycyjna regionów", która odbyła się podczas konferencji „Property Forum 2012".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA