PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum 2012: Dyrektor AMW o regionach z największą aktywnością inwestycyjną

  • Autor: Propertynews.pl (Grażyna Kuryłło)
  • 19 wrz 2012 21:40

Property Forum 2012: Dyrektor AMW o regionach z największą aktywnością inwestycyjną

W latach 2010-2012 największą aktywność inwestycyjną na rynkach lokalnych odnotowano w woj. zachodniopomorskim (21 proc.), dolnośląskim (21 proc.) i warmińsko-mazurskim (13 proc.). Te wyliczenia Agencji Mienia Wojskowego nie obejmują miast, które przyciągają najwięcej inwestycji, czyli Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Trójmiasta i Wrocławia.

REKLAMA

- Nie należy jednak tracić z pola widzenia bardzo atrakcyjnych terenów w mniejszych miejscowościach - uważa Zbigniew Prokopczyk, dyrektor Zespołu Gospodarki Nieruchomościami i Marketingu Agencji Mienia Wojskowego.

Agencja ma aktualnie ok. 6 tys. ha gruntów do sprzedania. Dominują grunty niezabudowane - 42 proc. na terenie gmin wiejskich i 58 proc. miejskich. Sporo nieruchomości znajduje się w centrach miast.

Przeważają tereny o powierzchni powyżej 10 ha, więc agencja przed sprzedażą zazwyczaj dzieli je na mniejsze działki.

- Głównym naszym odbiorcą są małe i średnie firmy oraz osoby fizyczne. Ostatnio spadło zainteresowanie naszą ofertą dużych firm - mówi Zbigniew Prokopczyk.

Do jednych z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, które posiada agencja, należy m.in. 21 działek o powierzchni od 2 tys. do 1,5 ha na cele usługowo-mieszkaniowe na półwyspie Helskim i 0,5 ha w Krakowie na ul. Rakowickiej, koło Dworca Kraków Główny.

Wciąż na inwestora czeka podwarszawska twierdza Modlin. Przetarg planowany jest na styczeń-luty 2013 r.

Tekst powstał dzięki debacie „Tereny inwestycyjne - atrakcyjność inwestycyjna regionów", która odbyła się podczas konferencji „Property Forum 2012".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA