PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum: To najlepszy czas na inwestycje w Łodzi

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 17 lis 2015 10:01

Property Forum: To najlepszy czas na inwestycje w Łodzi Property Forum Łódź

Łodzianom brakuje wiary w miasto - uważają uczestnicy sesji inauguracyjnej "Miasto w budowie - Łódź dziś i jutro" podczas Property Forum Łódź.

REKLAMA

Łódź to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przechodzi niebywałą metamorfozę - z miasta z upadającym przemysłem włókienniczym w miasto dynamicznie otwierające się na nowoczesny biznes.

- To miasto, w którym mają miejsce potężne zmiany. Przed nami jeszcze duże inwestycje - podkreśla Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny, Skanska Property Poland Sp. z o.o.

Mniejszy entuzjazm okazują łódzcy przedsiębiorcy. - Brakuje mi przemyślanych inwestycji. Jesteśmy blisko autostrady, ale wciąż obok - uważa Robert Jaruga, prezes EKO-VIT Sp. z o.o. Na zarzuty przedstawiciela łódzkiego biznesu odpowiada Adam Pustelnik, p.o. Dyrektora, Biuro Obsługi Inwestora, Urząd Miasta Łodzi: - Dostaliśmy w spadku umarły przemysł włókienniczy. Przed nami jeszcze dużo pracy - wyjaśnia.

Także według władz wojewódzkich przemysł się zmienia. - Łódź stała się stolicą przemysłu włókienniczego. Nie ma już takich molochów, jak wcześniej. Dzięki restrukturyzacji, którą przeprowadzili sami przedsiębiorcy mamy do czynienia z innowacyjnym włókiennictwem - mówi Janusz Baranowski, pełnomocnik Marszałka WŁ ds. Inwestorów i Eksporterów.

Innego zdania są firmy ogólnopolskie, które inwestują lub prowadzą interesy w mieście.
- Z mojej perspektywy obecne inwestycje w mieście mają pozytywny wydźwięk - mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny, Colliers International. - Wizerunek miasta, jako zmieniającego się i rewitalizującego nową tkankę znacznie poprawił się w oczach inwestorów. Potwierdzają to statystyki. - Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w 2014 r. ok. 40 tys. mkw., a w tym roku notujemy już znaczny wzrost. To dobry czas na inwestycje w Łodzi - mówi Marcin Włodarczyk.

O pozytywnym postrzeganiu zmian mówi również Artur Wojtkiewicz, Venture Partner, Head of Technical Team, Griffin Real Estate. - Zmiany są bardzo duże. Łodzianie może ich nie zauważają, ale zewnętrzni inwestorzy dostrzegają te przemiany i inwestycje, które poprawiają wizerunek Łodzi. To zaczyna być bardzo ciekawe miasto. Brakuje mi wiary Łodzian w miasto. Podobnego zdania jest przedstawiciel firmy Arche. Łódź nie wierzy w swój potencjał w przeciwieństwie do innych firm zewnętrznych, które widzą tu duże możliwości - mówi Władysław Grochowski, prezes zarządu, Arche SA.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA