PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum: To najlepszy czas na inwestycje w Łodzi

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 17 lis 2015 10:01

Property Forum: To najlepszy czas na inwestycje w Łodzi Property Forum Łódź

Łodzianom brakuje wiary w miasto - uważają uczestnicy sesji inauguracyjnej "Miasto w budowie - Łódź dziś i jutro" podczas Property Forum Łódź.

REKLAMA

Łódź to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przechodzi niebywałą metamorfozę - z miasta z upadającym przemysłem włókienniczym w miasto dynamicznie otwierające się na nowoczesny biznes.

- To miasto, w którym mają miejsce potężne zmiany. Przed nami jeszcze duże inwestycje - podkreśla Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny, Skanska Property Poland Sp. z o.o.

Mniejszy entuzjazm okazują łódzcy przedsiębiorcy. - Brakuje mi przemyślanych inwestycji. Jesteśmy blisko autostrady, ale wciąż obok - uważa Robert Jaruga, prezes EKO-VIT Sp. z o.o. Na zarzuty przedstawiciela łódzkiego biznesu odpowiada Adam Pustelnik, p.o. Dyrektora, Biuro Obsługi Inwestora, Urząd Miasta Łodzi: - Dostaliśmy w spadku umarły przemysł włókienniczy. Przed nami jeszcze dużo pracy - wyjaśnia.

Także według władz wojewódzkich przemysł się zmienia. - Łódź stała się stolicą przemysłu włókienniczego. Nie ma już takich molochów, jak wcześniej. Dzięki restrukturyzacji, którą przeprowadzili sami przedsiębiorcy mamy do czynienia z innowacyjnym włókiennictwem - mówi Janusz Baranowski, pełnomocnik Marszałka WŁ ds. Inwestorów i Eksporterów.

Innego zdania są firmy ogólnopolskie, które inwestują lub prowadzą interesy w mieście.
- Z mojej perspektywy obecne inwestycje w mieście mają pozytywny wydźwięk - mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny, Colliers International. - Wizerunek miasta, jako zmieniającego się i rewitalizującego nową tkankę znacznie poprawił się w oczach inwestorów. Potwierdzają to statystyki. - Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w 2014 r. ok. 40 tys. mkw., a w tym roku notujemy już znaczny wzrost. To dobry czas na inwestycje w Łodzi - mówi Marcin Włodarczyk.

O pozytywnym postrzeganiu zmian mówi również Artur Wojtkiewicz, Venture Partner, Head of Technical Team, Griffin Real Estate. - Zmiany są bardzo duże. Łodzianie może ich nie zauważają, ale zewnętrzni inwestorzy dostrzegają te przemiany i inwestycje, które poprawiają wizerunek Łodzi. To zaczyna być bardzo ciekawe miasto. Brakuje mi wiary Łodzian w miasto. Podobnego zdania jest przedstawiciel firmy Arche. Łódź nie wierzy w swój potencjał w przeciwieństwie do innych firm zewnętrznych, które widzą tu duże możliwości - mówi Władysław Grochowski, prezes zarządu, Arche SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA