PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum: Wawel już nie wystarczy. Kraków potrzebuje nowości

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 29 sty 2016 11:26

Property Forum: Wawel już nie wystarczy. Kraków potrzebuje nowości Kraków, fot. Wiesław Majka UM Kraków

Kraków potrzebuje nowoczesnej wizytówki, która będzie widoczna z perspektywy Europy – apelują uczestnicy sesji "Kurs na Małopolskę – pozycja regionu na inwestycyjnej mapie Polski i Europy", która otworzyła krakowską edycję Property Forum.

REKLAMA

Historyczny charakter Krakowa, istniejąca od kilkuset lat tkanka miejska ciągle przyciągają turystów i inwestorów. Jednak zdaniem uczestników sesji inauguracyjnej Property Forum, miastu potrzebne jest nowoczesne spojrzenie na jego rozwój i atrakcyjność inwestycyjną.

- Przez ostatnie 20 lat kapitałem napędzającym rozwój miasta były pieniądze zewnętrzne i to niewątpliwa przewaga Krakowa nad innymi miastami – mówi Wiesław Likus, Holding Liwa. - Włodarze powinni jednak pomyśleć o stworzeniu profesjonalnego centrum targowego, które stanie się magnesem przyciągającym jeszcze większą grupę konsumentów i inwestorów spoza Polski.

Nie brakuje również „codziennych” problemów, takich jak m.in. brak parkingów w centrum miasta.

O potrzebie nowoczesnego spojrzenia na miasto mówił również prezes zarządu Gemini Holdings. - ICE Kraków czy Arena przyczyniły się do promocji miasta, ale to wciąż za mało – mówi Rafał Sonik. - W wielu innych miastach Europy, współczesna architektura sąsiaduje z tkanką historyczną, w Krakowie brakuje takich przestrzeni. Nie możemy jednak zakładać, że Wawel będzie zawsze przyciągał gości do Krakowa. Potrzebna jest zrównoważona współpraca inwestorów ze środowiskiem konserwatorskim, która umożliwia wykorzystanie obiektów historycznych do tworzenia nowoczesnych powierzchni biznesowych.

Zdaniem Andrzeja Zdebskiego, prezesa zarządu Krakchemia, kluczem do sukcesu może być również świadoma polityka promocji miasta.

Jak zapewnia Rafał Kulczycki, dyrektor wydziału rozwoju miasta w Urzędzie Miasta Krakowa, wszystkie wspominane przez inwestorów problemy zostały zdiagnozowane w przygotowywanej strategii rozwoju. - Dążymy do przywrócenia albo budowania na nowo równowagi między historycznym aspektem a współczesnymi potrzebami inwestorów i mieszkańców Krakowa – mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mieszkaniecKrakowa 2016-01-29 14:25:22
    Co za brednie w tonie plugawej korporacyjnej nowomowy!
    Kapitaliści od zbijania kasy lobbują za budową kolejnych monstrualnych szkarad i parkingów w centrum argumentując to "rozwojem". Z perspektywy mieszkańca miasto jest do życia, a nie jest maszynką do zarabiania pieniędzy.
    Poza tym trzeba być idiotą, jeśli się mówi, że zabytki nie przyciągną turystów. Mało ich (turystów) im (pierdzistołkom) w Krakowie?


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA