PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Propozycje zmian w SSE to właściwy kierunek

  • Autor: PAP
  • 08 wrz 2017 17:24

Propozycje zmian w SSE to właściwy kierunek Fot. Fotolia

Zapowiedź Ministerstwa Rozwoju dot. rozszerzenia zachęt inwestycyjnych na obszar całej Polski to kierunek zgodny z oczekiwaniem samorządów - ocenił prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, Maciej Badora.

REKLAMA

"Proponowane zmiany wpisują się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (...) i mają służyć rozciągnięciu możliwości inwestowania z wykorzystaniem ulg na terenach dotychczas nie objętych strefą. Jest to w naszej ocenie kierunek, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządów" - powiedział PAP Badora.

Zwrócił on uwagę, że z przedstawionych przez MR propozycji wynika, że specjalne strefy ekonomiczne utrzymają swoją rolę jako podmioty współodpowiedzialne za nowe inwestycje i wspieranie przedsiębiorczości na terenach pozostających w zakresie ich oddziaływania. "W naszej ocenie proponowane rozwiązania wpłyną korzystnie na rozwój wałbrzyskiej strefy" - powiedział prezes.

Ministerstwo Rozwoju planuje rozszerzyć zachęty inwestycyjne na obszar całej Polski, zamiast jedynie na terenach objętych specjalnymi strefami ekonomicznymi (SSE). Zwiększy to wartość nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2027 r. do 117,2 mld zł.

Według przedstawionych w środę planów do 2027 roku ma powstać w sumie 158,3 tys. miejsc pracy.

Preferencje podatkowe będą uzależnione od trzech podstawowych, a zarazem jasnych i czytelnych kryteriów: lokalizacji i charakteru inwestycji oraz jakości tworzonych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA