PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przetarg na ostatnią działkę w podstrefie SSSE

  • Autor: PAP
  • 03 lut 2014 17:34

3,3 ha ma ostatnia działka wystawiona na sprzedaż w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przetargowe oferty można składać do 31. marca br. - podała w poniedziałek SSSE.

REKLAMA

Cena wywoławcza nieruchomości to 5,4 mln zł netto. Otwarcie ofert nastąpi 2. kwietnia w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Oferty można składać w Suwalskiej SSE.

Przetarg miał się odbyć w listopadzie 2013 r, ale zainteresowane nim firmy nie zdążyły dopełnić formalności - tłumaczyła wówczas SSSE. Według przyjętych przetargowych kryteriów, głównym z nich będzie proponowana przez inwestora cena (60 proc.), decydować też będzie deklarowane zatrudnienie (20 proc.) wielkość deklarowanych nakładów (15 proc.) oraz rodzaj proponowanego przedsięwzięcia (5 proc.)

Prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński podkreśla, że jest zainteresowanie ostatnią działką w białostockiej podstrefie. - Z przesłanych przez przedsiębiorców listów intencyjnych wynika, że w podstrefie Białystok ma szansę powstać innowacyjne przedsięwzięcie oraz kolejne miejsca pracy - dodał.

Podstrefa Białystok ma około 30 ha. Grunty te miasto Białystok uzbroiło przed laty za środki unijne. Dotychczas w podstrefie Białystok działki kupiło 6 firm, ale ulokuje się tam 8 przedsiębiorstw. Spółka Bison Chucks sprzedała bowiem część swojego gruntu powiązanym z nią firmom: Odlewnia Białystok i Hartowania Białystok, które nie korzystają ze zwolnień, jakie daje strefa ekonomiczna, ale w niej działają - podkreśla rzeczniczka SSSE Ewa Sokólska. Wydanych jest 8 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Łącznie w podstrefie Białystok wszystkie firmy zadeklarowały łącznie utworzenie 849 miejsc pracy i nakłady inwestycyjne rzędu ponad 397 mln zł. 450 osób już pracuje. Suwalska SSE to 375,6 ha w siedmiu podstrefach w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok, Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap; w Ełku należy do niej także park technologiczny) i mazowieckim (Małkinia Górna)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA