PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przetarg na sprzedaż 5,2 ha w podstrefie Łomża SSSE

  • Autor: PAP
  • 04 kwi 2014 13:42

Sześć pierwszych nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 5,2 ha wystawiono w piątek na sprzedaż w podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Otwarcie przetargowych ofert 3 czerwca.

REKLAMA

Łomżyńska podstrefa jest najmłodszą spośród podstref Suwalskiej SSE.

Wystawione na sprzedaż działki znajdują się w dwóch kompleksach. To tereny uzbrojone, przygotowane już pod inwestycje - poinformowała PAP rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska. Grunty mają powierzchnię od 0,4 do 1,04 ha. Ceny wywoławcze wahają się od 532,2 tys. zł do 1 mln 84 tys. zł netto. Działki należą do miasta Łomża.

Grunty mają wydane przez prezydenta Łomży decyzje o warunkach zabudowy, które przewidują tam budowę obiektów produkcyjno-usługowych, magazynów, składów, budynków biurowych i administracyjnych z branż nieuciążliwych dla środowiska.

60 proc. kryteriów oceny przy wyborze inwestorów stanowi cena, którą zainteresowana firma zaproponuje w przetargu. Brane pod uwagę będą również wielkość zatrudnienia (20 proc.), deklarowana wysokość nakładów (15 proc.) oraz ogólna ocena zaproponowanego przedsięwzięcia.

Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński ocenia, że w związku z tym, że to pierwsza próba sprzedaży działek w podstrefie w Łomży, "nie wiadomo, jak zareaguje rynek". Podkreśla jednak, że jest spore zainteresowanie gruntami, choć na formalne decyzje o zakupie terenów pod inwestycje wpływa wiele czynników. Podkreślił, że strefa "dała impuls" do realizacji korzystnych inwestycji. "To czy zostaną wykorzystane, zależy już od przedsiębiorców" - dodaje Żyliński.

Podstrefa Łomża powstała w połowie grudnia 2013 r. Ma powierzchnię 7,6 ha. Władze miasta wielokrotnie podkreślały, że bardzo liczą na to, że strefa przyczyni się do ożywienia gospodarczego w mieście.

Suwalska strefa obejmuje 375,6 h w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża w Podlaskiem, Ełk (w tym również ełcki park technologiczny) i Gołdap na Warmii i Mazurach oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności. Firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy. Dotychczas działalność w strefie prowadzą 74 firmy, które zatrudniają 6,3 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA