PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przewodniczący Metropolii Silesia: Zagraniczni inwestorzy mają jeszcze sporo u nas do zrobienia

  • Autor: PAP
  • 06 paź 2011 21:49

Przewodniczący Metropolii Silesia: Zagraniczni inwestorzy mają jeszcze sporo u nas do zrobienia

73 działki w 12 miastach Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego prezentowała inwestorom Metropolia "Silesia" - związek skupiający 14 miast regionu. Ofertę przygotowano na trwające od wtorku do czwartku w Monachium największe branżowe targi w Europie - Expo Real 2011.

REKLAMA

Miasta Metropolii "Silesia", wraz z Urzędem Marszałkowskim Woj. Śląskiego, przygotowały największą spośród polskich wystawców ekspozycję. Zajmowała ona ok. 270 mkw. W pierwszym dniu targów - według rzecznika Metropolii, Krzysztofa Mejera - odwiedziło ją około tysiąca osób. Cała polska ekspozycja należy do największych na monachijskich targach.

Przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (potocznie nazywanego Metropolią "Silesia"), Dawid Kostempski, zachęcał obecnych na targach europejskich inwestorów do lokowania swoich przedsięwzięć na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Argumentował m.in., że położona w centrum woj. śląskiego metropolia z ponad 2 mln mieszkańców to ogromny rynek zbytu.

"Zagraniczni inwestorzy mają jeszcze sporo u nas do zrobienia" - podkreślił Kostempski. 

Wśród oferowanych działek są zarówno te adresowane do dużych inwestorów, jak i przeznaczone dla małych i średnich firm. Możliwe są tam różne typy inwestycji - od przemysłowych i logistycznych po hotelarskie, sportowe i rekreacyjne. Każda oferta zawiera krótki opis i typ inwestycji, określa powierzchnię nieruchomości oraz dostarcza informacji o dostępnej infrastrukturze technicznej i komunikacyjnej. Są też kontakty do osób uprawnionych do udzielania szczegółowych informacji o poszczególnych ofertach.

Najwięcej ofert inwestycyjnych ma Sosnowiec. Wśród 14 propozycji można znaleźć m.in. ofertę zagospodarowania Bazy Rekreacyjno-Sportowej "Górka Środulska", gdzie znajduje się jeden z nielicznych w regionie sztuczny stok narciarski. Zabrze ma do zaoferowania inwestorom prawie 170-hektarowy teren włączony do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na pograniczu dzielnic Mikulczyce, Rokitnica i Biskupice. Teren został podzielony na wiele działek, z których najmniejsze mają 0,7 hektara, a największe ok. 20 hektarów.

Ruda Śląska wystawia na sprzedaż dwie prawie 2-hektarowe działki położone tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej. Podobne tereny przy tej uczęszczanej drodze mają do zaoferowania pobliskie Świętochłowice. Gliwice szukają inwestora dla Hotelu Leśnego, a Dąbrowa Górnicza dla kina ARS.

Dąbrowa Górnicza ma także największą działkę w swojej ofercie - 260 hektarów w obrębie rejonu Tucznawa. Jaworzno oferuje tereny na terenie Jaworznickiego Parku Technologiczno-Przemysłowego, przy autostradzie A4. Stolica województwa i metropolii - Katowice - szukają inwestorów dla dwóch nieruchomości. Jedna z nich znajduje się w Dolinie Trzech Stawów. To teren przeznaczony pod budownictwo hotelowe, gastronomiczne i biurowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA