PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przybywa terenów starachowickiej strefie ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 25 lut 2014 16:16

Starachowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o 31 ha, m.in. o grunty w Kielcach - zdecydował 25. lutego br. rząd. Zmiany te powinny zwiększyć szanse na powstanie nowych inwestycji w województwach: świętokrzyskim i lubelskim.

REKLAMA

Po powiększeniu starachowicka SSE będzie wynosiła ponad 644 ha. Resort gospodarki szacuje się, że w wyniku inwestycji na włączonych terenach w ciągu najbliższych kilku lat może zostać utworzonych 1020 nowych miejsc pracy. Planowane nakłady inwestycyjne mają wynieść ok. 233 mln zł.

Nowe tereny, które zostaną włączone do starachowickiej strefy ekonomicznej, obejmą obszar miast Końskie i Puławy oraz gmin Kielce i Połaniec. "Rozszerzenie obszaru strefy daje większe szanse napływu nowych inwestycji do danego regionu" - podkreślił cytowany w komunikacie CIR wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Jego resort zaznaczył, że inwestycje, które mogą być realizowane w poszerzonej strefie, pozwolą nie tylko na utworzenie nowych miejsc pracy na jej obszarze, ale także na wzrost zatrudnienia w bezpośrednim otoczeniu strefy.

Celem zmian jest zwiększenie możliwości wykorzystania specjalnych stref ekonomicznych dla rozwoju inwestycji podnoszących konkurencyjność polskiej gospodarki i tworzących nowe miejsca pracy.

Nowe przepisy mają wejść w życie po dwóch tygodniach od daty ogłoszenia nowelizacji rozporządzenia w tej sprawie w Dzienniku Ustaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA