PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przyszłość Galerii Porto 55 wciąż nieznana

  • Autor: info.elblag.pl
  • 12 gru 2014 14:00

Trzecie podejście do sprzedaży majątku upadłej spółki Sjaelso - niedoszłego inwestora galerii handlowej Porto 55, nie przyniosło rezultatu. Nieco ponad 5 mln zł brutto - za taką kwotę syndyk masy upadłościowej próbował zbyć działkę na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej, która wchodzi w skład likwidowanego przedsiębiorstwa. Mimo atrakcyjnej ceny, na konkurs ofert nie wpłynęła żadna propozycja - czytamy na portalu info.elblag.pl.

REKLAMA

Procedura likwidacyjna spółki Sjaelso Poland Beta z Warszawy, rozpoczęła się rok temu. W listopadzie 2013 r. sąd ogłosił jej upadłość, a syndyk masy upadłościowej zabezpieczył majątek firmy, w celu sprzedaży i pokrycia kilkunasto milionowych zobowiązań wobec wierzycieli. W tym gronie znalazło się m.in. Miasto Elbląg. Duński inwestor jest winien elbląskiemu magistratowi blisko 1,7 mln zł brutto za przebudowę i dostosowanie ul. Nowowiejskiej pod realizację Porto 55.

Długi spółki, przynajmniej w części, pokryć ma sprzedaż majątku Sjaelso, w skład którego wchodzą m.in. nieruchomości pod budowę galerii handlowej Porto 55 w Elblągu. W tym roku odbyły się już dwa przetargi na jego zbycie, jednak za każdym razem brakowało chętnych.

Syndyk postanowił więc uprościć procedurę i po wyrażeniu zgody przez sędziego komisarza, pod koniec października ogłosił konkurs ofert na sprzedaż firmy z wolnej ręki. Na licytację wystawiono prawo użytkowania wieczystego trzech działek położonych przy ul. Królewieckiej 88 i Nowowiejskiej 1A, o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. Nieruchomości, na których powstać miała galeria handlowa, sprzedawane są łącznie z projektem budowlanym Porto 55, zarejestrowanymi znakami towarowymi („Galeria Pasjami" i „PORTO 55"), domenami internetowymi (porto55.pl i porto55.com) oraz księgami i dokumentami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej upadłego.

Cenę wywoławczą majątku obniżono względem drugiego przetargu o ponad pół miliona złotych - z 5 mln 660 tys. zł brutto do 5 mln 94 tys. zł brutto (z 596 zł do 536 zł za metr kwadratowy). Pisemne oferty można było składać do 30 listopada. Warunkiem było wpłacenie wadium w wysokości 500 tys. zł. Otwarcie ofert miało nastąpić 2 grudnia - czytamy w info.elblag.pl.

W wyznaczonym terminie, na konkurs nie wpłynęły żadne oferty. Do końca roku syndyk masy upadłościowej będzie czekać na ewentualne oferty od podmiotów potencjalnie zainteresowanych zakupem majątku. A takich podmiotów, jak informuje syndyk jest kilka.

W międzyczasie do syndyka zgłaszają się także podmioty zainteresowane krótkoterminową dzierżawą terenu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA