PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radni Olsztyna zgodzili się na poszerzenie podstrefy SSE

  • Autor: PAP
  • 25 mar 2015 20:31

Rada Miasta Olsztyna zgodziła się w środę na objęcie granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej blisko 18 ha gruntów należących do firmy Indykpol S.A. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do rządu.

REKLAMA

O wyrażenie zgody na poszerzenie podstrefy Olsztyn o należące do Indykpolu działki przy ul. Jesiennej zwróciła się do rady miejskiej Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna (W-MSSE). Uchwałę w tej sprawie poparło 14 radnych, sześciu było przeciw.

Zgoda radnych otwiera procedurę starania o powiększenie obszaru W-MSSE i umożliwia złożenie w przyszłości wniosku do resortu gospodarki. Wówczas ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rząd.

Większość radnych podzieliła opinię władz miasta, że strefy ekonomiczne są ważnym instrumentem wsparcia nowych inwestycji. Poszerzenie olsztyńskiej podstrefy ma zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną miasta i przyczynić się do poprawy sytuacji na rynku pracy.

Radni głosujący przeciwko uchwale podkreślali, że w uzasadnieniu projektu nie było deklaracji, czy włączenie nowych terenów do SSE będzie wiązało się z rozbudową należącego do Indykpolu zakładu przetwórstwa mięsa. Nie było też informacji o planowanych nakładach inwestycyjnych czy tworzeniu nowych etatów.

"Na tym etapie procedury tego typu informacje nie są niezbędne. Pojawią się we wniosku do Ministerstwa Gospodarki" - powiedział PAP radny PO i jednocześnie dyrektor Departamentu Pozyskiwania Inwestorów w W-MSSE Marcin Kuchciński. Jak zaznaczył, nie wiadomo jeszcze, kiedy taki wniosek zostanie złożony.

Warmińsko-mazurska strefa obejmuje obecnie ponad 1 tys. 057 ha, z czego 247 ha należy do podstrefy Olsztyn. Łączna wartość dotychczasowych inwestycji na jej obszarze to 3 553 mln zł. Aktualne zezwolenia na prowadzenie działalności ma 86 firm. Zatrudniają 14,9 tys. pracowników. Zagospodarowanych jest już ponad 65 proc. terenów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA