PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radom atrakcyjniejszy dla zagranicznych inwestorów

  • Autor: PAP
  • 30 sty 2014 16:48

Po powiększeniu o ok. 32 ha podstrefy ekonomicznej, Radom może stać się atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów zagranicznych - mówiła w czwartek w Radomiu wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Anna Polak-Kocińska - podaje PAP.

REKLAMA

Zmiany granic Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zatwierdził w ub. tygodniu rząd. Obszar strefy powiększył się o blisko 45 ha, z czego ok. 32 ha - w podstrefie Radom. Przeszło 25 ha z 32 ha włączonych do podstrefy w Radomiu stanowią grunty miejskie, które będą sprzedawane w przetargach. W Radomiu na nowych terenach strefy realizowane mają być także dwa projekty innowacyjne firm Global Cosmed SA i Precision Machine Parts Poland.

Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), powiedziała podczas konferencji prasowej, że ulokowaniem firm w regionie radomskim zainteresowanych jest kilku dużych inwestorów zagranicznych.

W ocenie Polak-Kocińskiej, duże firmy zagraniczne, które chcą rozwijać swoją działalność w Polsce, w pierwszej kolejności interesują się terenami w specjalnych strefach ekonomicznych. - To, że Radom ma grunty w strefie, jest jego dodatkowym atutem - podkreślała wiceprezes PAIiIZ. - Na początku wiele inwestycji zagranicznych lokowało się wokół Warszawy. Teraz przesuwa się ta granica. Odkąd zmodernizowana jest droga krajowa nr 7, Radom stanowi bardzo dobrą lokalizację - przekonywała.

Obecnie obszar Tarnobrzeskiej SSE wynosi ponad 1677 ha. Dzięki nowym inwestycjom w ciągu kilku lat ma być utworzonych ok. 1680 nowych miejsc pracy w strefie i 340 w znajdujących się w okolicy firmach. Szacowane nakłady inwestycyjne osiągną ok. 442 mln zł - informuje PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA