PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radom powiększa potencjał inwestycyjny

  • Autor: PAP
  • 22 sty 2014 19:23

Około 32 ha gruntów zostanie włączonych do podstrefy Radom w Tarnobrzeskiej SSE - informuje PAP.

REKLAMA

O ponad 5 ha powiększono podstrefę Stalowa Wola. Utworzono także liczącą ponad 5 ha podstrefę w Opatowie.
Po zmianie granic Tarnobrzeskiej SSE, którą rząd zatwierdził na wtorkowym posiedzeniu, obszar strefy powiększył się o blisko 45 ha i będzie wynosić ponad 1677 ha. Dzięki nowym inwestycjom w ciągu kilku lat ma być utworzonych ok. 1680 nowych miejsc pracy w strefie i 340 w znajdujących się w okolicy firmach. Szacowane nakłady inwestycyjne osiągną ok. 442 mln zł.

Przeszło 25 ha z 32 ha włączonych do podstrefy w Radomiu stanowią grunty miejskie, które będą sprzedawane w przetargach. W Radomiu na nowych terenach strefy realizowane mają być także dwa projekty innowacyjne.

Global Cosmed SA, działająca w Radomiu firma z branży kosmetycznej, zamierza wdrożyć innowacyjną technologię mieszania produktów płynnych. Dzięki inwestycji ma powstać co najmniej 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych w wysokości ok. 20 mln zł. Planowany termin zakończenia projektu to koniec marca 2015 r.

Specjalizująca się w obróbce aluminium, stali, stali nierdzewnej i żeliwa spółka Precision Machine Parts Poland wdrażać będzie innowacyjne rozwiązania obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej blach. Projekt wiąże się z powstaniem ok. 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach w wysokości ok. 20,5 mln zł.

Termin ukończenia inwestycji to koniec 2015 r. Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r.; wydała dotychczas ponad 240 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 7,4 mld zł. Dzięki strefie powstało ok. 27 tys. nowych miejsc pracy. Strefa ma powierzchnię ponad 1677 ha i zlokalizowana jest w 20 podstrefach w sześciu województwach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA