PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Realizacja Chopin Airport City nabiera tempa

 • Autor: propertynews.pl
 • 24 lip 2013 15:26

Realizacja Chopin Airport City nabiera tempa

Projekt miasteczka biznesowego przy Lotnisku Chopina w Warszawie wkracza w kolejną fazę realizacji. Porty Lotnicze wspólnie z firmą doradczą Arup rozpoczynają prace nad stworzeniem szczegółowego planu zagospodarowania terenu pod inwestycję.

REKLAMA

Umowa między firmami została podpisana 23. lipca br. i była wynikiem przetargu realizowanego przez Porty Lotnicze. Proces realizacji zamówienia potrwa do III kwartału 2014 roku. Zakres współpracy z doradcą obejmuje nie tylko opracowanie planu zagospodarowania terenu, ale także uzyskanie ostatecznej decyzji środowiskowej oraz decyzji o warunkach zabudowy, które doprowadzą do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - mówi Aleksandra Matuszewska, kierownik projektu Chopin Airport City. - Po zakończeniu całej procedury, będziemy mogli rozpocząć prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę pierwszych biurowców. Szacujemy, że pierwsze wbicie łopaty nastąpi w 2015 roku - dodaje Matuszewska.

Na podstawie przeprowadzonych przez firmę Arup analiz zostanie opracowany szczegółowy harmonogram realizacji projektu Chopin Airpot City. Doradca przeanalizuje także kryteria certyfikacji poszczególnych budynków w systemie LEED Gold, jak również całego miasteczka w systemie LEED ND (LEED for Neighbourhood Development).


Prace nad planem zagospodarowania terenu będą trwały ponad rok. W tym czasie zostanie powołana spółka holdingowa, która przejmie zarządzanie nad całym projektem. - To zapewni nam pełną kontrolę nad realizacją tak istotnego dla naszej firmy przedsięwzięcia oraz usprawni proces jego realizacji - tłumaczy Matuszewska. Szczegóły związane z powołaniem spółki, założenia do biznes planu i prognoz finansowych są dziś przedmiotem prowadzonych przez nas prac - dodaje.

Projekt Chopin Airport City będzie pierwszym tego typu kompleksem w Polsce. W najbliższych latach obszar 22,5 ha zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego zostanie zamieniony w park biznesowy. Koncepcja warszawskiego miasteczka lotniskowego obejmuje kompleks 17 biurowców klasy A o łącznej powierzchni użytkowej ponad 170 000 mkw.Obiekty otoczonebędą parkiem z oczkami wodnymi i alejkami spacerowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Lesiecki 2013-07-30 18:17:57
  Ta Matuszewska chyba nie bardzo wie o czym mówi - "...decyzji o warunkach zabudowy, które doprowadzą do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego".

  Ta kobitka nie ma pojęcia o prawie o zagospodarowaniu przestrzennym.

  Ale tak to jest gdy w PPL zasiada cała rodzina Matuszewskich czy innych pociotków, u których nie liczą się kompetencje tylko nazwisko i układy.

  PPL już dawno stał się "rodzinną" firmą różnej maści Matuszewskich.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA